NT v roce 1998 lepší než Unix a NetWare

Podle zprávy IDC prodala společnost Microsoft v roce 1998 zhruba 1,56 miliónu licencí na NT 4 Server, což představuje o 50% více než Novell NetWare a dvakrát více než Unix.
Mašinérie Microsoftu v oblasti zákaznických vztahů příliš důvěry k pomalu přicházejícím NT 5 (které se teď nazývají Windows 2000) nepřidala, ale Windows NT 4 stále přitápí do kotle a na světových trzích stoupají rychleji než Unix a NetWare.

Podle zprávy společnosti International Data Corp. (IDC) (uvolněné ve středu 13/1/1998) prodala společnost Microsoft v roce 1998 zhruba 1,56 miliónu licencí na NT 4 Server, což představuje o 50% více než Novell NetWare a dvakrát více než Unix.

IDC předpokládá růst prodeje Windows NT Serveru do roku 2002 o 23 procent, což je dvakrát tolik, než předpokládaný růst prodeje Unixu. Ten by měl zvýšit svou prodejnost o 11,2 procenta. A třikrát tolik než produkt Novell NetWare. Ten by měl zvýšit prodejnost o 7 procent.

Velký nárůst zaznamenal v minulém roce systém Linux, jež vydělal pouze 33 milionu dolarů. To je zapříčiněno tím, že jedna kopie programu Linux se v Americe prodává za pouhých 49 dolarů a může být nainstalována na více než jeden počítač. NT 4, které byly zveřejněny v roce 1995, jsou na trhu již čtvrtým rokem a vzhledem k jejich dlouhověkosti a stálosti tohoto systému stále mají co říci dnešním zákazníkům.

Je sice pravdou, že NT 4 prodělaly od doby jejich prvního vstupu na trh několik úprav, o tom samozřejmě svědčí celá řada Service Packů. Ale podle vyjádření společnosti Microsoft (Edmund Muth, group product manager for NT Server) bylo potřeba vylepšit stávající systém v době, kdy Windows 2000 prodělávaly krizi danou nedodržením termínu vývoje. Muth předpokládá, že NT 4 budou mít se trhu vedoucí pozici ještě alespoň dva roky.

Posledních několik let vzrostla důvěra v systém Windows NT 4 přesně tak jak potvrdil jeden z autorizovaných vývojových pracovníků Microsoftu. „V počátku se sice objevilo pár výhrad k systému NT, ale teď se zdá, že mnoho našich uživatelů volí systém NT před systémy Unix a Novell,“ říká Tom Lawson, vice president of sales and marketing ze společnosti eTEK International, která vytváří účetní software pro Back Office.

Váš názor Další článek: Ještě více her od Microsoftu

Témata článku: Microsoft, Windows, NetWare, Back Office, Přicházející zákazník, Unix, Kotel

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost