NT v roce 1998 lepší než Unix a NetWare

Podle zprávy IDC prodala společnost Microsoft v roce 1998 zhruba 1,56 miliónu licencí na NT 4 Server, což představuje o 50% více než Novell NetWare a dvakrát více než Unix.
Mašinérie Microsoftu v oblasti zákaznických vztahů příliš důvěry k pomalu přicházejícím NT 5 (které se teď nazývají Windows 2000) nepřidala, ale Windows NT 4 stále přitápí do kotle a na světových trzích stoupají rychleji než Unix a NetWare.

Podle zprávy společnosti International Data Corp. (IDC) (uvolněné ve středu 13/1/1998) prodala společnost Microsoft v roce 1998 zhruba 1,56 miliónu licencí na NT 4 Server, což představuje o 50% více než Novell NetWare a dvakrát více než Unix.

IDC předpokládá růst prodeje Windows NT Serveru do roku 2002 o 23 procent, což je dvakrát tolik, než předpokládaný růst prodeje Unixu. Ten by měl zvýšit svou prodejnost o 11,2 procenta. A třikrát tolik než produkt Novell NetWare. Ten by měl zvýšit prodejnost o 7 procent.

Velký nárůst zaznamenal v minulém roce systém Linux, jež vydělal pouze 33 milionu dolarů. To je zapříčiněno tím, že jedna kopie programu Linux se v Americe prodává za pouhých 49 dolarů a může být nainstalována na více než jeden počítač. NT 4, které byly zveřejněny v roce 1995, jsou na trhu již čtvrtým rokem a vzhledem k jejich dlouhověkosti a stálosti tohoto systému stále mají co říci dnešním zákazníkům.

Je sice pravdou, že NT 4 prodělaly od doby jejich prvního vstupu na trh několik úprav, o tom samozřejmě svědčí celá řada Service Packů. Ale podle vyjádření společnosti Microsoft (Edmund Muth, group product manager for NT Server) bylo potřeba vylepšit stávající systém v době, kdy Windows 2000 prodělávaly krizi danou nedodržením termínu vývoje. Muth předpokládá, že NT 4 budou mít se trhu vedoucí pozici ještě alespoň dva roky.

Posledních několik let vzrostla důvěra v systém Windows NT 4 přesně tak jak potvrdil jeden z autorizovaných vývojových pracovníků Microsoftu. „V počátku se sice objevilo pár výhrad k systému NT, ale teď se zdá, že mnoho našich uživatelů volí systém NT před systémy Unix a Novell,“ říká Tom Lawson, vice president of sales and marketing ze společnosti eTEK International, která vytváří účetní software pro Back Office.

Váš názor Další článek: Ještě více her od Microsoftu

Témata článku: Microsoft, Windows, Unix, NetWare, Přicházející zákazník, Back Office, Kotel, LEP


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 23Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu