Chytrá domácnost | Netatmo

Nový zvonek s kamerou od Netatmo ukáže návštěvu bez složité instalace a paušálů

Nový zvonek s kamerou od Netatmo ukáže návštěvu bez složité instalace a paušálů

Už v lednu 2019 jsem na CESu poprvé viděl nového člena rodiny Netatmo - chytrý zvonek. Původně měl přijít na trh na podzim 2019, ale trvalo to podstatně déle. Teprve nyní (od 28. září) se začne prodávat za cenu osm tisíc korun.

Dva roky dlouhé otálení přitom nemělo nějaký vliv na vnější design, pořád je o středně velkou krabičku ze tří čtvercových částí - kamera, reproduktor, tlačítko.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Místo tlačítka

Zvonek se instaluje jednoduše jako náhrada stávajícího tlačítka domovního zvonku. Tlačítko pořád sepne i hlavní zvonek, tedy z pohledu používání se nic nemění. Pořád uslyšíte váš domácí zvonek, nově ale dostanete na mobil i upozornění s obrázkem osoby stojící před dveřmi. Zvonek si poradí s napájením 8-24V  nebo i 230 V, napájí se ze standardního zvonkového vedení přivedeného k původnímu tlačítku. Pouze jej musíte připojit k domácí Wi-Fi, aby mohl komunikovat.

Chytrý zvonek ale nemůžete nainstalovat třeba u bytu s centrálním systémem zvonků u dolních hlavních dveří nebo tam, kde používáte bezdrátové tlačítko zvonku bez přivedeného napájení. 

Hlídá i když nikdo nezvoní

FullHD kameru s 140°objektivem doplňují infradiody pro noční vidění. Kamera detekuje okolí průběžně, i když nikdo nezazvoní. Podobně jako venkovní kamera Netatma dokáže rozeznat osoby od běžného pohybu, takže umí poslat upozornění a nahrát video s podezřelou osobou, i když nikdo nezazvoní.

Na zvonku je kromě reproduktoru i mikrofon, takže můžete s návštěvníkem mluvit i na dálku. Tedy klidně přes internet z práce, zatímco doma nikdo není. Netatmo zdůrazňuje podporu Apple Homekit, můžete tedy Siri požádat, aby ukázala obraz ze zvonku na televizoru nebo jiném zařízení. 

Pro Netatmo už tradičně platí, že samotný produkt je sice dražší (7 999 Kč), ale neplatíte pak žádné další měsíční poplatky za provoz. Videa se ukládají šifrovaně na microSD kartu ve zvonku a případně je uložíte na svůj Dropbox nebo FTP. Přes webové rozhraní Netatma se dostanete k záznamům v kameře odkudkoli. Tedy podobně jako u již dříve testovaných kamer Netatmo:

Diskuze (3) Další článek: Vyšel Gnome 3.38. Linuxový desktop umí nové kousky a přejde na jiné číslování

Témata článku: Apple, Internet, Bezpečnost, Kamera, Wi-Fi, Chytrá domácnost, Dropbox, Siri, Netatmo, Apple HomeKit, zvonek, Paus, Paušál, Instalace, INS, Zvon, Kam, Tlačítko, ReproduktorJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

Nový fotbálek je sice zcela zdarma, to ale na kvalitách zrovna nepřidává.

Michal Maliarov
eFootballKonami
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály