Nový způsob měření návštěvnosti: Yahoo! dotahuje Google

Informace od 1,5 milionu uživatelů poskytované společností ComScore ukazují, že Google je nejoblíbenějším místem pro hledání pro anglicky mluvící uživatele. Yahoo! přitom drží největší podíl v Severní Americe. Yahoo ale používá engine Google.
Společnost ComScore v pondělí zveřejnila první výsledky získané pomocí nové statistické techniky pro hodnocení návštěvnosti globálních internetových vyhledávacích služeb. Metoda qSearch spočívá ve sledování chování půldruhého milionu uživatelů internetu vybraných pomocí generátoru náhodných telefonních čísel a několika dalších způsobů tak, aby byly pokryty všechny typy uživatelů a zaručeno pokrytí všech anglofonních zemí. Využití rozsáhlé sítě účastníků projektu má zaručit přesnější výsledky výzkumů oproti běžným statistickým metodám, které počítají s unikátními IP adresami a počtem provedených vyhledávání, ve kterých bývají zahrnuty i aktivity nejrůznějších „botů“.

qSearch získává data instalací jednoduchého programu, který se podle firemních informací integruje do jakéhokoliv internetového prohlížeče a veškerá data přenášená pomocí protokolu HTTP jsou routována přes servery společnosti qSearch. Tak společnost získává bez zásahů uživatele informace o veškerých shlédnutých stránkách, reklamách, nákupech či vyplněných formulářích. Jako odměna za účast v programu je nabízena antivirová ochrana prostřednictvím serverů společnosti, optimalizace přístupu k internetu a možnost vyhrát hodnotné ceny v losování.

První výsledky

Přestože společnost ComScore prezentuje svou metodiku jako naprosto unikátní a mnohem přesnější než konkurenční produkty, první výsledky pouze potvrzují již známý stav věcí. Podle služby qSearch je lídrem celého trhu vyhledávačů Google, těsně za ním je Yahoo!, které ale používá engine licencovaný právě Googlem.

Na www.google.com směřovalo 33 procent všech vyhledávání anglicky hovořících subjektů účastnících se výzkumu. V samotných Spojených státech však vede Yahoo! s 26 procenty ze všech 790 milionů vyhledávání, která proběhla během sledovaného období. Tento výsledek potvrdil silné postavení Yahoo!, které těží ze svých specializovaných stránek věnovaných financím a internetové verzi žlutých stránek, ze kterých uživatelé zadali polovinu vyhledávaných slov.

Podíl vyhledávacích služeb v USA a ve všech anglofonní zemích

Služba celosvětově Spojené státy
Google 33% 23%
Yahoo! 24% 26%
MSN 19% 17%
AOL Proprietary & WWW 12% 20%
Zdroj: comScore qSearch

Vyhledávání podle druhu připojení

Služba Domácí uživatelé Uživatelé v práci Univerzitní uživatelé
Yahoo! 25% 26% 27%
AOL 25% 14% 18%
Google 23% 27% 31%
MSN 15% 22% 12%
Zdroj: comScore qSearch

Diskuze (2) Další článek: Český Telecom: zisk za první čtvrtletí klesl o 34 procent

Témata článku: Google, Prohlížeče, Yahoo, Google+, Yahoo Finance, Způsob, Měření, Nový


Určitě si přečtěte

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 65

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

** Čeští vědci pod vedením Tomáše Jungwirtha vyvíjí nový typ revolučního paměťového čipu ** Zatímco v současnosti elektronika pracuje s elektrony, v budoucnu to budou spiny elektronů ** Čipy budou moci být klidně i 1 000x rychlejší a úspornější

Karel Javůrek | 32

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

** Apple odhalil své plány na zcela nové mapy ** Několik let pracuje na nových mapách, které by měly předběhnout konkurenci ** Objeví se s příchodem iOS 12 pro vybrané státy

Karel Javůrek | 50

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

** Vědci spočítali, jak velká by musela být posádka pro vícegenerační let k nejbližší hvězdné soustavě ** Proxima Centauri se nachází 4,3 světelných let od nás ** Za současných technologií bychom k ní letěli 6300 let

Petr Kubala | 53


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji