Nový WinAmp 5.05 řeší kritickou bezpečnostní chybu

Nová verze oblíbeného přehrávače WinAmp byla vytvořena především jako reakce  na nedávno publikovanou chybu se soubory WSZ (WinAmp skin zip). Ta trápila přehrávače řady 3.x, 5.x a 5.x Pro a umožňovala v kombinaci s Internet Explorerem nepozorované vzdálené spuštění libovolného nebezpečeného kódu na lokálním počítači.

Vývojáři tedy relativně pružně zareagovali a světu nabídli novou verzi s opraveným problémem. WinAmp nyní ze souborového archivu rozbaluje pouze bezpečné typy souborů  a před instalací skinu se vždy nejprve zeptá.

Nová verze přináší ještě další drobné úpravy, jako například opravu převráceného obrazu při přehrávání přes DirectShow či JTFE 0.96c.

Nullsoft důrazně doporučuje uživatelům postižených produktů přejít na novou verzi 5.05. Stahovat můžete přímo ze serveru Nullsoftu nebo ze Živě.cz v sekci Soubory.

Zdroj: Nullsoft

Diskuze (18) Další článek: Zatopte své grafice pod kotlem

Témata článku: Winamp, Nová sekce, Win +, Trap, Aida, Chyba, Skin, Nový, Nová chyba


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně