Microsoft | Skype

Nový webový Skype je tu. Vypadá jako běžná aplikace, nepodporuje ale všechny prohlížeče

Microsoft začal testovat novou podobu webového Skypu již v minulém roce. Nyní ji vypustil pro všechny uživatele, zcela funkční je ale pouze v Chromu a Edgi na Windows a macOS. V jiných prohlížečích a na jiných systémech se buď nespustí vůbec, nebo nefunguje zcela správně.

Nový webový Skype je na pohled k nerozeznání od klasické desktopové aplikace, která vypadá zcela stejně. Stejná je i funkčnost, není tak problém posílat zprávy, soubory či provozovat hlasové a video hovory. To vše ale pouze ve dvou prohlížečích – Chromu a Edgi, další nejsou podporované.

Klepněte pro větší obrázek
Ve Firefoxu s novým webovým Skypem nepochodíte.

Omezení je tu i na systém, funkční je Skype pouze na Windows 10 či macOS, na Chromeboocích jej například vůbec nespustíte. Je tak trochu otázkou, k čemu ona webová verze má být, když na oba systémy je možné si aplikaci nainstalovat, případně využít předinstalovanou verzi ve Windows 10.

Novinku si můžete samo vyzkoušet na stránkách Skypu.

Novou generaci Skypu Microsoft představil téměř před dvěma roky:

Diskuze (20) Další článek: Zvuky laboratorních přístrojů mohou prozradit pečlivě střežená tajemství

Témata článku: Microsoft, Prohlížeče, Chrome, Chat, Firefox, Instant Messaging, Skype, Komunikace, Edgi, APL, Nerozeznání, Windows a macOS, Výpad, Jak, Prohlížeč, Aplikace, Chromebook

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk