Klávesnice | Příslušenství | Myši | Logitech

Nový vrchol komfortu od Logitechu, navíc konečně s USB-C: Klávesnice MX Keys a myš MX Master 3

Logitech představil novou klávesnici a myš pro náročnější uživatele. Klávesnice MX Keys je plochá klávesnice s klasickým rozložením včetně numerického bloku. Nabídne tichá, nízkozdvižná tlačítka s tvarováním, které umožní snadnější přesné zacílení prstů i poslepu. Klávesnice je bezdrátová a podsvícená bílým světlem. 

Tělo klávesnice tvoří jednolitá kovová deska, která zaručuje tuhost a také se projevuje v hmotnosti 810 g. Díky tomu bude klávesnice pěkně sedět na stole. Očekávejte také precizní zpracování tlačítek, ale pochopitelně je nutné počítat s tím, že klávesnice není nijak levná, stojí 2 999 Kč. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Nová klávesnice Logitech MX Keys

Za tři tisíce ale dostanete moderní klávesnici pro každodenní pracovní nasazení. Je bezdrátová a dobíjí se kabelem skrze USB. Potěší, že už se konečně jedná o konektor USB-C, byť do počítače stále míří klasické USB-A. S velkým USB-A je rovněž konstruován dongl Unifying pro bezdrátové připojení (funguje pro více zařízení současně). Připojovat se dá ale i přes bluetooth a klávesnice může být takto napárovaná až ke třem zařízením zároveň, mezi kterými se pak dá rychle přepínat. Na jedno nabití klávesnice vydrží pracovat až 5 měsíců bez podsvícení a maximálně 10 dní s nepřetržitým podsvícením.

Myš se setrvačníkem a válečkem

Myš MX Master 3 je ideálním doplňkem k výše uvedené klávesnici. Jak napovídá název, navazuje na myš MX Master 2S a je to tedy nový vrcholný model myši na práci od Logitechu. Také ta je bezdrátová, dá se připojit napárovat až ke třem zařízením přes dongl nebo bluetooth a nabíjí se přes USB-C. 

U myši zaujme, že se oproti předchozím modelům liší tvarem a trochu i uspořádáním tlačítek. Původní MX Master i následné modely 2 a 2S držely původní tvar poměrně rozlehlého, ale nesmírně pohodlného těla. Novinka je o něco užší. Změna pak proběhla u tlačítek pod palcem, která jsou u původní verze přece jen hůře hmatově rozeznatelná, protože jsou těsně nad sebou. Novinka má dvě podlouhlá výrazná tlačítka vedle sebe pod vertikálním válečkem. Ten zůstal zachován. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Nová myš Logitech MX Master 3

Jinak tu máme senzor s rozlišením až 4000 dpi, ocelové kolečko se setrvačníkem a vzpomenout zaslouží i software, který umožní konfiguraci všech tlačítek, a to i pro různé aplikace zvlášť. Také je k dispozici funkce Flow pro plynulé přejíždění kurzorem myši mezi obrazovkami až tří různých počítačů. 

Také myš stojí 2 999 Kč. Komponenty jsou nabízeny samostatně, ale lze je koupit i jako set, v rámci kterého dostanete zdarma ergonomickou podložku pod zápěstí v hodnotě pětistovky. 

Diskuze (31) Další článek: Zase o něco lehčí, tenčí a s vyšším výkonem. Acer vybalil nové notebooky

Témata článku: Klávesnice, USB, Příslušenství, Myši, USB-C, Logitech, MX Keys, Logitech MX Master, Váleček, Navic, Unifying, Setrvačník, Podsvícení, Mys, Komfort, Nový vrchol, MX master, Tlačítko

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5