Nový virus pro Windows 2000 pochází z České republiky

Kaspersky Lab oznámil objevení nového viru W2K.Stream pro Windows 2000, který se umí začlenit do systému NTFS.
Kaspersky Lab oznámil objevení nového viru W2K.Stream pro Windows 2000, který se umí začlenit do systému NTFS. Virus pochází z České republiky a byl vytvořen koncem srpna autory Benny/29A a Ratter. Využívá metodu streaming companion, která je založena na schopnosti Windows NT/2000 vytvářet více datových streamů v rámci jednoho souboru. Tento virus vytvoří v souboru nový vlastní stream STR, kam přesune původní data, a do hlavního streamu dá vlastní kód, který následně předá řízení při otevírání programu původnímu kódu. Ačkoli způsob infekce je možný i na NT, virus kontroluje verzi systému a šíří se jen na Windows 2000.

Antivirové programy nebudou mít zatím s tímto virem žádné velké problémy, protože se standardně zaměřují na hlavní stream, kde je tento virus, ale později může být tato technika rozvedena dále do jiných streamů a pak již mohou být problémy.

Pochopitelně antivirové firmy rychle za mohutného vydávání tiskových zpráv své systémy aktualizují, virus ale není zatím in-the-wild, tedy mezi běžnými lidmi. Jedná se spíše o odhalení potencionální díry, kudy by se v budoucnu mohli šířit sofistikovanější viry. Tento virus je dobrou ukázkou toho, že i přes velkou popularitu e-mailových virů a virů napsaných ve Visual Basicu se pracuje i na náročnějších metodách, jak úspěšně viry šířit.

Diskuze (58) Další článek: PTC oznámilo vývoj interaktivního plošného modeláře

Témata článku: Windows, Window, Wild, Stream, Velká popularita, Infekce, Virus, Nový, Hlavní stream


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

** Windows 10 May 2019 Update se blíží ** Hlavní viditelnou změnou je bílé téma ** Novinek je ale samozřejmě mnohem více

Vladislav Kluska | 58

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB