Lenovo

Nový Thinkbook od Lenova ukrývá v těle bezdrátová sluchátka

Notebooky série Thinkbook představují u Lenova méně konzervativní ThinkPady. Míří na mladší generaci, kterou nepřitahuje nostalgie k černým ThinkPadům a spíš hledá spolehlivý notebook bez přehozeného Fn a Ctrl nebo trackpointu v klávesnici.

Pro Lenovo pak mohou být Thinkbooky prostorem pro mírné experimenty bez tříštění stabilních a neměnných Thinkpadů. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Thinkbook 14s Yoga

Nové Thinkbooky jsou ale přece jen něčím víc než jen mírnými experimenty. Doposud označení Thinkbook znamenalo docela obyčejný stříbrný notebook klasické konstrukce. Nově dostane Thinkbook konvertibilní verzi v tmavě modrém provedení a klasická stříbrná verze získá upravené víko displeje, a tenčí rámečky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Thinkbook 13s

Nenápadná 13" verze ale nebude jen o něco menší verzí čtrnáctky. Konečně totiž i Lenovo začíná přecházet na displeje s poměrem stran 16:10. Thinkbook 13 tak dokáže nabídnout až rozlišení 2560 × 1600.

Sluchátka v těle

Hlavní hvězdou ale bude patnáctipalcový Thinkbook. Na pravé straně totiž schovává šuplík s bezdrátovými špuntovými sluchátky. Sluchátka se dobíjejí přímo v těle notebooku a Lenovo udává výdrž tři hodiny na 70% hlasitosti.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Thinkbook 15

Šuplík je na straně blíž přednímu okraji notebooku, kde je tělo přece jen tenčí, sluchátka tak nemohou být zrovna mohutná s velkou baterií. Sluchátka také dostane jen patnáctipalcový model, kde je přece jen uvnitř hodně prázdného místa. U klasické třináctky není místa na rozdávání a popravdě uvítáme větší hlavní akumulátor než nějaký šuplík se sluchátky.

Uvnitř notebooků Thinkbook druhé generace najdete procesory Intel i AMD  grafiky až MX 450 nebo GeForce 1650Ti u verze ThinkBook 15p i. V prodeji by se měly notebooky objevit v průběhu října a listopadu za ceny začínajícími pod 20 tisíci Kč.

Diskuze (3) Další článek: Webový prohlížeč Edge je rychlejší, štíhlejší a efektivnější, chlubí se vývojáři

Témata článku: Notebooky, Intel, AMD, Lenovo, Experiment, Tělo, ThinkPad, Sluchátko, Šuplík, Notebook, Bezdrátové sluchátko, Thinkbook, Displej

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači