Nový šifrovací čip od Analogu

Firma Analog Devices si představuje nový čip pro šifrování těchto tajných informací a přenosů gigabytů dat.
Již jsme si zvykli na dávné pořekadlo, že sůl je nad zlato. To samé jako o soli však můžeme určitě také říci i o bezpečnosti přenášených dat. To se týká především přenosů háklivých informací mezi bankami, podniky a v neposlední řadě i mezi obyčejnými smrtelníky. V době rozvoje Internetu vyvstává otázka zabezpečení přenosů informací ještě více.

Firma Analog Devices proto představuje nový čip pro šifrování těchto tajných informací a přenosů gigabytů dat. Nese název SafeNet a byl vyvinut především pro oblast bankovnictví a státní instituce. V brzké době budou tyto čipy součástí telekomunikačních zařízení, jako jsou např. HUBy, směrovače atd. Přenosy se budou uskutečňovat pomocí Internetu a firmy tak ušetří za drahé pronájmy přenosových linek. SafeNet se pak postará, aby data složitou „pavučinou“ Internetu prošla pokud možná netknutě. Předpovědi prodeje tohoto zařízení říkají, že největší použití čipu začne v roce 2000 kdy se již Internet bude masivně využívat jako přenosové médium.

V neposlední řadě bude zajímavá i cena tohoto výrobku. SafeNet přijde bratru na 65 USD a určitě tak nahradí složité krypto zařízení, jejichž cena se dnes šplhá až někde k 5000 USD. Nemluvě o tom, že SaveNet zvládne šifrování a dešifrování až dvakrát rychleji než dnešní používané systémy. První použití ohlásila firma Northern Telecom, která bude používat čip SaveNet ve svých směrovačích příští generace.

Váš názor Další článek: CuteFTP má novou verzi 2.8 beta: nepadá, doporučujeme!

Témata článku: Internet, Čipy, Šifrování, Drahé zařízení, Nový, Analog, Obyčejný smrtelník, Nový čip, Čip, Brzká doba, Státní podnik, Soli


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku