Windows 10 | Aktualizace | Operační systémy

Nový problém ve Windows 10: při pokusu o hledání hlásí chybu „Načítání trvá příliš dlouho“

Nový problém ve Windows 10: při pokusu o hledání hlásí chybu „Načítání trvá příliš dlouho“

Řada uživatelů narazila v uplynulých dnech na problémy se službou Hledání ve Windows (Windows Search). Místo výsledků se jim zobrazuje pouze hláška „Načítání trvá příliš dlouho“. O nové nepříjemnosti informuje server Windows Latest.

Problém rozebírají dotčení uživatelé na diskuzním webu Reddit, ve fóru komunitní podpory Microsoftu i na sociálních sítích. Dle zkušeností postižených nepomáhá opětovné načtení vyhledávací stránky ani restartování počítače.

Chyba v Hledání ve Windows

Jeden z uživatelů naznačuje možnou souvislost se záplatou KB4550945, uvolněnou Microsoftem koncem dubna tohoto roku. „Poslední aktualizace, kterou jsem nainstaloval, byla volitelná aktualizace KB4550945. Mám přesně tento problém, tak doufejme, že bude brzy opraven,“ uvedl.

Klepněte pro větší obrázek

Další z uživatelů potvrdil, že také nainstaloval uvedenou záplatu. Dle jeho slov stačí k návratu do normálního stavu ukončit proces služby Windows Search přes Správce úloh. Další zdroje uvádějí, že problém lze opravit pomocí nástroje Deployment Image Servicing and Management tool.

Jak opravit chybu „Načítání trvá příliš dlouho“?

  1. Otevřete nabídku Start.
  2. V sekci Systém Windows najděte Příkazový řádek a klepněte na něj pravým tlačítkem myši.
  3. Z kontextové nabídky zvolte Další a následně Spustit jako správce.
  4. Potvrďte spuštění Příkazového řádku s oprávněními správce.
  5. Poté do něj zadejte příkaz DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth a potvrďte klávesou Enter.

V současné době není známo, kolik uživatelů je ovlivněno nejnovějším problémem se službou Hledání ve Windows. Z dosavadního počtu hlášení lze soudit, že se jedná spíše o ojedinělé případy.

Diskuze (11) Další článek: Chrome bude blokovat ty nejnáročnější a pochybné reklamy, které nemají na webu co pohledávat

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Aktualizace, Operační systémy, Reddit, Správce, Windows Latest, Windows Search, Načítání, Záplata, Windows +, Hledání ve Windows, Uživatelé25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Zenfone 8 Flip a jeho malý bráška. Asus vrací do hry kompaktní top model
Jan Láska
Otočný fotoaparátKompaktní velikostVlajková loď