Nový partnerský program pro české výrobce počítačů

Program Microsoft OEM System Builder byl vytvořen k přímému poskytování podpory výrobcům počítačů v České republice ze strany Microsoftu.
Partnerství OEM bylo donedávna známo především v oblasti operačních systémů. Výrobce počítačů, který splňoval určitá kritéria (nejčastěji množství vyrobených a prodaných počítačů), mohl získat operační systém od OEM distributora daleko levněji než v běžném distribučním kanálu. Podmínkou podobného partnerství bylo samozřejmě předinstalování tohoto operačního systému do počítače a jeho prodej spolu s ním. Před několika lety bylo v České republice na dvacet společností, které tehdejší podmínky OEM partnerství splňovaly. Naše vydavatelství bylo při tom a drtivé většině OEM partnerů Microsoftu vyrábělo k předinstalovanému softwaru doprovodnou literaturu. Tak byly dodány desítky tisíc knih k Windows 3.1, 3.11 a 95. Podmínky partnerství se však postupně zpřísňovaly, a tak je v dnešní době již jen několik nejsilnějších tuzemských společností přímými OEM partnery v oblasti operačních systémů.

Pozornost dodavatelů výpočetní techniky i softwaru se dnes soustřeďuje do oblasti středních a menších firem a spolu s touto pozorností vznikají i nové programy, které tento segment oslovují. Takovým programem je i Microsoftem nedávno ohlášené nové OEM partnerství pro tuzemské výrobce počítačů. Nejedná se již však o operační systém (tento program nadále zůstává doménou největších), ale o další software, zejména o kancelářský balík Office 97. Program Microsoft OEM System Builder byl vytvořen k přímému poskytování podpory výrobcům počítačů v České republice ze strany Microsoftu. Program má dvě úrovně členství: "Partner" a "Member".

Členy úrovně Microsoft OEM System Builder Partner jsou největší domácí výrobci počítačů, kteří mají přímé licenční smlouvy se společností Microsoft, v podstatě jde o stávající OEM partnery i v oblasti operačních sytémů. V ČR jsou to společnosti 100MEGA, AutoCont, COMFOR, ProCa, Tesco Trading a Vikomt CZ. Členy úrovně Microsoft OEM System Builder Member jsou společnosti, které vyrábí menší počet PC sestav než výše uvedení partneři, ale dodávají všechny počítače s legálním operačním systémem. Členy úrovně "Member" v současné době společnosti ABI, AG Com, DS+, LOPO, SHL BOHEMIA a ELAP s.r.o. Program je otevřený i pro další partnery.

O tom, že Microsoft přikládá podpoře lokálních výrobců počítačů velkou váhu, svědčí i návštěva Johna Jenkinse, generálního ředitele pro Microsoft OEM prodej a marketing, a Granta Duerse, ředitele divize Microsoft OEM prodeje a marketingu se zodpovědností za Evropu, Střední Východ a Asii. Během této návštěvy se oba představitelé společnosti Microsoft seznámili se situací v ČR a navštívili také největšího lokálního výrobce počítačů, společnost AutoCont.

Váš názor Další článek: Opravené ICQ 99 build 1620

Témata článku: Software, Microsoft, Nový, Český výrobce, Grant, Partnerství, Tesco, Nový partner, Největší výrobce, Bohemia, Tehdejší doba, Trading, Partnerský program


Určitě si přečtěte

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

** Není jen Chrome, Firefox, Edge či Opera. Na výběr máte mnohem více! ** Internetové prohlížeče se liší funkcemi, zaměřením i designem. Našli jsme 22 použitelných prohlížečů pro Windows ** Vyberte si prohlížeč, který vám bude nejvíce vyhovovat

Karel Kilián | 30

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

** Apple večer představil novinky ** Ukáže nové operační systémy, ale čekala se i nová zařízení ** Začíná vývojářská konference Applu WWDC 2018

Karel Javůrek | 87

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 33

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?