Microsoft | Microsoft Office | OneNote

Nový OneNote ještě není hotový, ale vizuálně už konečně zapadne do Windows 11

Jedenáctky se na trhu nachází téměř tři čtvrtě roku a zrovna OneNote na jejich příchod dosud nezareagoval. Jak na obrázku ukazuje Windows Latest, připravovaný nový klient, jenž zkombinuje to nejlepší z obou dosavadních, se vizuálně polepšil a na pohled už do Windows 11 zapadne.

Především ale ukazuje, jakým směrem se tvůrčí tým vydal. Koncepčně bude mít blíž ke klasickému OneNotu, protože sekce poznámkových bloků budou sedět vedle sebe v horizontální poloze nad obsahem stránky, zatímco seznam stránek najdete v postranním panelu. Vývoj neskončilo, změnit se to může, jen je to v tomto bodě nepravděpodobné.

Aktuálně se v klientu zakulacují rohy, viditelně se proměnil postranní panel. Už není barevný, ale decentní po vzoru klienta z Windows 10. Zdá se, že na něj Microsoft aplikuje materiál Mica. Dle Windows Latest jsou standardně odhalené všechny sekce poznámkového bloku. Zlepšena prý byla také synchronizace. Novinky se měly objevit v kanálu Beta před pár dny, osobně změny nepozoruji.

onenote design refresh.jpg
Nový OneNote už lépe zapadá do Windows 11
(foto: Windows Latest)

Komplikovaný příběh OneNotu

Byly časy, kdy chtěl Microsoft klasický desktopový OneNote postupně zrušit a nechat místo něj jen moderní klient pro Windows 10. Jenže po změně strategie, v rámci níž dochází k odklonu od původní vize tzv. univerzálních aplikací distribuovaných Storem, se Redmondští rozhodli klienty sloučit.

Oba prozatím koexistují a ten původní se nazývá OneNote a je opět součástí kancelářského balíku Office. Moderní klient si stáhnete ze Storu a od loňského podzimu nese označení OneNote for Windows 10. Dělící čára je tedy jasná.

Zdroje: Windows Latest

Váš názor Další článek: Microsoft zahájil Build. Tady je výčet hlavních novinek

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,