Notebooky | Dell | CES 2019

Nový notebook od Dellu se zapne, jen když vás uvidí. Nemusíte se ho ani dotknout

Notebooky Latitude představují hlavní řadu pracovních notebooků Dellu. Dlouho tak působily spíše nenápadným dojmem a neoslňovaly funkcemi. To se ale mění.

Nový Latitude 7400 2-in-1 už podle názvu slibuje konvertibilní zařízení, současně jej zdobí tenké rámečky na všech stranách – tedy i na té spodní. Při otevírání displeje se notebook rozevře podobně jako nedávno testovaný Asus Zenbook – tedy spodní strana se schová za hranu klávesnice, samozřejmě ale můžete displej dále překlápět a přetočit jej na druhou stranu.

Design také už nepřipomíná nudné obecné zařízení, ale stříbrný kov s elegantními hranami jej posouvá spíše k rodině XPS.

Zapne se i bez vypínače

Nejde ale jen o design, nový Latitude se může chlubit unikátním bezdotykovým přihlašováním Express sign-in. Už dnes se můžete přihlašovat kamerou, stále ale musíte počítač ručně zapnout. Nový Latitude to povyšuje ještě dál.

Uspaný počítač s otevřeným displejem stále nenápadně pozoruje okolí pohybovým čidlem, jestli si k němu někdo nesedne. Pokud zaznamená před počítačem pohyb, automaticky se probudí a aktivuje kameru pro přihlašování. Funguje to pak i obráceně, když od počítače odejdete, automaticky se zamkne a pokud se nevrátíte, uspí se, aby se neplýtvalo akumulátorem. Ten určitě vydrží dlouho díky kapacitě 78 Wh.

Dell Latitude 14 7400 2-in-1 se začne prodávat od března za ceny od 1600 dolarů, u nás počítejme cca 45 tisíc korun s daní. Notebook si určitě prohlédneme na CESu a naše první dojmy si nenecháme pro sebe.

Diskuze (34) Další článek: Týden Živě: Velká prvočísla, neškodné hacky a dražší domény

Témata článku: Notebooky, Asus, Dell, CES 2019, Počítač, Druhá strana, Hrana, Konvertibilní zařízení, Notebook, Spodní strana, Displej, Pohybové čidlo, Otevřený displej, Nový notebook, První dojem, Hlavní řada, Přihlašování, Tenký rámeček, Dolar, DEL, Latitude, Pracovní notebook, Nejprodávanější notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

** Lamphone je další bizarní technika odposlechu ** Zneužívá obyčejnou stropní lampu ** Podívejte se na další bizarní experimenty

Jakub Čížek | 17

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 86

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 157


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11