Nový MS Office 97 Servis Pack 2 čelí kritice

Office 97 SP2 obsahuje několik chyb a zřejmě Microsoft připraví záplatu záplaty.
Server BugNet, který se zaměřuje na vyhledávání a opravování chyb v různých aplikací, shromáždil několik výtek na adresu nového Service Packu 2 pro MS Office 97, který opravuje především přepočítávání v Excelu a chybu v Accessu.

Nový SP2 vyžaduje pro svou instalaci již nainstalovaný předcházející SP1. Ten si tedy budou muset nainstalovat všichni majitelé starších Office 97, které nebyly opravené. Problém, který se nejčastěji objevuje, je nenalezení již instalovaného SP1. Ať SP1 nainstalujete kolikrát chcete, SP2 vám bude tvrdit, že si musíte SP1 nainstalovat.

Microsoft 18. srpna zveřejnil opravný postup ve své Knowledge Base, který je ovšem poměrně komplikovaný a vyžaduje zásah do Registrační databáze.

Dalšími chybami, které jsou teprve nově hlášené, je neotevírání standardní prezentace Blank presentation.pot v PowerPointu po instalaci SP2. Některým uživatelům se po instalaci SP2 ztratily údaje o jménu a registračním čísle z okna O aplikaci. Řešení sice existuje, ale je nutné přeinstalovat celý Office 97.

První Service Pack byl krátce po svém uvedení nucen čelit takové kritice, že jej Microsoft stáhl a podrobil opravě. Microsoft sliboval při uvedení SP2, že se poučil z chyb a rozhodně se něco podobného nebude opakovat. Nezbývá než doufat, že český Service Pack 2 již podobné mušky bude mít vychytané.

Váš názor Další článek: PosAm hájí česko-slovenské barvy na Lotusphere

Témata článku: Microsoft, Servis, Celý office, Office, Office + N, Instalovaná aplikace, Pack, Nový


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky