Chytrá domácnost

Nový mozek domu: Vyzkoušeli jsme systém inteligentní domácnosti Fibaro Home Center 3

Fibaro představilo zbrusu novou řídicí jednotku Home Center 3. Hlavní změnou je zcela přepracované rozhraní.

Plusy

  • Zbrusu nový moderní systém
  • Jednoduchá instalace i tvorbu scénářů
  • Podpora hlasových asistentů

Minusy

  • Vyšší cena senzorů a aktorů
  • Mobilní aplikace ještě potřebuje péči
8,4
Hodnocení

Fibaro se řadí mezi systémy pro chytrou domácnost, které stojí na hranici mezi těmi ryze uživatelskými s triviální instalací a profesionálním řešením, se kterým je třeba počítat již při stavbě domu. V průběhu let přidávalo Fibaro i zařízení pro zabudování (nástěnná multifunkční tlačítka a zásuvky, řízení rolet, spínání a stmívání světel a další), které však lze stále snadno přidat do již existující instalace. Veškerá zařízení totiž komunikují bezdrátově přes Z-Wave.

Klepněte pro větší obrázek

Klíčovým prvkem chytré domácnosti je centrální prvek, zde označovaný jako Home Center. Na třetí generaci odvedli designéři skvělou práci: matně černý soft-touch povrch doplňují velmi decentní diody v přední části. Až je škoda, že velmi pravděpodobně nezůstane na očích obyvatel domácnosti, ale skrytý někde v komoře v koutku.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Diskuze (2) Další článek: ČÚZK zveřejnil letecké snímky částí republiky z padesátých let

Témata článku: Články z Computeru, Chytrá domácnost, Wi-Fi, Windows Vista, Philips, Z-Wave, JSM, Instalace, Home Centrum, Dóm, Fibaro, DOMŮ, Philips Hue, Domácnost, Lua, Ethernet Wi-fi, Fibaro Home Center, DOM, Systém, Rozhraní, Inteligentní domácnost, Logitech Harmony, Hlavní změna, Chytrá domácnost na Heureka.cz