CES 2019 | Samsung | Monitory

Nový monitor Samsung SR75 vůbec nepřekáží na stole [CES]

Jednou ze zásadních novinek Samsungu pro CES představoval nový monitor Space SR75. Ten totiž zaujme především schopnostmi svého stojanu, kterému byl přizpůsobený celý monitor.

Nový monitor nepřekáží na stole. Vypadá to jako relativně malý cíl, přesto se to bez chytrých inovací neobešlo. Nový monitor se totiž upevní na okraj stolu podobně jako třeba lampa a do vhodné pracovní polohy si ho přitáhnete.

Zatímco klasický monitor na stole zabírá místo a nepomůžete si, ani když ho odtlačíte co nejdál, nový Space monitor vyžaduje jen svorku s půdorysem nějakých 11 × 9 cm. Tloušťka desky stolu přitom může být až 9 cm.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Přiklopit ke stěně, nebo posunout k uživateli do pohodlné polohy. To umí nový stojan

Od stěny se monitor při používání sklopí a posune před uživatele. Může se spodní hranou dotknout desky stolu a naklonit pro pohodlnější čtení. Trochu hůř se drží ergonomická pravidla s optimální horní hranou displeje ve výšce očí, protože tím současně měníte vzdálenost monitoru od očí.

Aby šel monitor zcela zaparkovat ke stěně, vedou kabely skrze nohu monitoru a konektory jsou zanořené v prohlubni na zádech monitoru. Nikde tak nic nepřekáží.

Novinka se bude nabízet v úhlopříčkách 27" (2560 × 1440, 144 Hz, VA panel, jas 250 nit) a 32" (3840 × 2160, 60 Hz, VA panel, jas 250 nit). Menší se v USA nyní prodává za 400 dolarů, větší za 500 dolarů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Předprodukční kus nevypadá esteticky, ale hlavně ukazuje způsob uchycení konektorů. Tloušťka desky stolu může být až 9 cm

Monitor designem míří hlavně do kanceláří, smysl ale má určitě i v dětských pokojích, kde stačí monitor přirazit ke stěně a volný stůl využít pro učebnice a sešity na přípravu do školy.

Když jsem monitor na CESu zkoušel polohovat jen jednou rukou, nepůsobila konstrukce moc stabilně. Zvlášť při chycení jen za roh monitoru. Pro přesné umístění to dvě ruce potřebovalo. Současně ale bylo jasné z provedení zadního panelu, že Samsung vystavoval předprodukční kusy a možná se konstrukce ještě zpevní.

Každopádně ale monitor SR75 představuje zajímavé osvěžení a důkaz, že monitor nemusíte vybírat jen podle podání barev a velikosti úhlopříčky, někdy prostě zaujme i ta část, která obraz vůbec neukazuje.

Diskuze (6) Další článek: Dnes začal poslední rok života Windows 7. 14. ledna 2020 Microsoft ukončí podporu

Témata článku: CES 2019, USA, Samsung, Monitory, 4K, Zásadní novinka, Předprodukční kus, Celý monitor, Pohodlné čtení, Nový monitor, Spodní hrana, Přesné umístění, Monitor, Dolar, Stěna, Malý cíl, Panel, Konektor, Stůl, Dětský pokoj, Zadní panel, Klasický monitor


Určitě si přečtěte

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

** Windows 10 nejsou jen moderní aplikace, ale i spousta vychytávek a funkcí navíc. ** U většiny z nich si ani neuvědomujeme, že byly někdy jinak. ** Některé věci jsou zcela nové, jiné zase pocházejí už z Windows 8.

Vladislav Kluska | 215

Pojďme programovat elektroniku: Vyzkoušíme IR, ovládneme světýlko přes Bluetooth a vyšleme zprávu na sto metrů

Pojďme programovat elektroniku: Vyzkoušíme IR, ovládneme světýlko přes Bluetooth a vyšleme zprávu na sto metrů

** Budeme odposlouchávat IR ovladač klimatizace ** Vyrobíme laciný rádiový vysílač ** Vyzkoušíme komunikaci pomocí Bluetooth a v pásmu 433 MHz

Jakub Čížek | 20

Levný televizor místo drahého 4K HDR monitoru? Na co si musíte dát pozor

Levný televizor místo drahého 4K HDR monitoru? Na co si musíte dát pozor

** 43", 4K, 60 Hz a HDR k tomu za deset tisíc ** Televizor takových parametrů stojí téměř polovinu, co monitor ** Využití televize jako monitoru přináší řadu kompromisů, ale jde to

Tomáš Holčík | 63

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí