Monitory | Samsung | CES 2019

Nový monitor Samsung SR75 vůbec nepřekáží na stole [CES]

Jednou ze zásadních novinek Samsungu pro CES představoval nový monitor Space SR75. Ten totiž zaujme především schopnostmi svého stojanu, kterému byl přizpůsobený celý monitor.

Nový monitor nepřekáží na stole. Vypadá to jako relativně malý cíl, přesto se to bez chytrých inovací neobešlo. Nový monitor se totiž upevní na okraj stolu podobně jako třeba lampa a do vhodné pracovní polohy si ho přitáhnete.

Zatímco klasický monitor na stole zabírá místo a nepomůžete si, ani když ho odtlačíte co nejdál, nový Space monitor vyžaduje jen svorku s půdorysem nějakých 11 × 9 cm. Tloušťka desky stolu přitom může být až 9 cm.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Přiklopit ke stěně, nebo posunout k uživateli do pohodlné polohy. To umí nový stojan

Od stěny se monitor při používání sklopí a posune před uživatele. Může se spodní hranou dotknout desky stolu a naklonit pro pohodlnější čtení. Trochu hůř se drží ergonomická pravidla s optimální horní hranou displeje ve výšce očí, protože tím současně měníte vzdálenost monitoru od očí.

Aby šel monitor zcela zaparkovat ke stěně, vedou kabely skrze nohu monitoru a konektory jsou zanořené v prohlubni na zádech monitoru. Nikde tak nic nepřekáží.

Novinka se bude nabízet v úhlopříčkách 27" (2560 × 1440, 144 Hz, VA panel, jas 250 nit) a 32" (3840 × 2160, 60 Hz, VA panel, jas 250 nit). Menší se v USA nyní prodává za 400 dolarů, větší za 500 dolarů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Předprodukční kus nevypadá esteticky, ale hlavně ukazuje způsob uchycení konektorů. Tloušťka desky stolu může být až 9 cm

Monitor designem míří hlavně do kanceláří, smysl ale má určitě i v dětských pokojích, kde stačí monitor přirazit ke stěně a volný stůl využít pro učebnice a sešity na přípravu do školy.

Když jsem monitor na CESu zkoušel polohovat jen jednou rukou, nepůsobila konstrukce moc stabilně. Zvlášť při chycení jen za roh monitoru. Pro přesné umístění to dvě ruce potřebovalo. Současně ale bylo jasné z provedení zadního panelu, že Samsung vystavoval předprodukční kusy a možná se konstrukce ještě zpevní.

Každopádně ale monitor SR75 představuje zajímavé osvěžení a důkaz, že monitor nemusíte vybírat jen podle podání barev a velikosti úhlopříčky, někdy prostě zaujme i ta část, která obraz vůbec neukazuje.

Diskuze (6) Další článek: Dnes začal poslední rok života Windows 7. 14. ledna 2020 Microsoft ukončí podporu

Témata článku: USA, Monitory, Samsung, 4K, CES 2019, Panel, Klasický monitor, Stěna, Přesné umístění, Dětský pokoj, Předprodukční kus, Pohodlné čtení, Zásadní novinka, Konektor, Monitor, Stůl, Nový monitor, Malý cíl, Spodní hrana, Dolar, Zadní panel, Celý monitor, Monitory samsung na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 162

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 69

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč