Windows 10 | Microsoft Store

Nový Microsoft Store přichází i do Windows 10. Avšak bez aplikací pro Android

K hlavním lákadlům Windows 11 je přepracovaný Microsoft Store, který se ovšem měl dostat také do Windows 10. Jak mohu dosvědčit, distribuce byla v Desítkách zahájena. Můj počítač je ovšem přihlášený k distribučnímu kanálu Release Preview. Rudy Huyn, hlavní architekt Storu, pak potvrzuje, že novinka je zatím k dispozici jen v programu Windows Insider.

Každopádně to znamená, že nový Microsoft Store bude v dohledné době dostupný na každém zařízení s Windows 10. Což ostatně Huyn rovněž dokládá. K přednostem předělaného katalogu patří přehlednější zpracování, především však nabízí více obsahu. Teď už v něm mohou být distribuovány téměř libovolné programy:

  • Programy mohou být postavené na technologiích jako Win32, .NET, UWP, Xamarin, Electron, React Native nebo Java. Microsoft se nebrání snad ničemu. To otevírá cestu také prohlížečům s vlastním vykreslovacím jádrem.
  • Podporovány jsou i progresivní webové aplikace (PWA), což ovšem platí od roku 2018.
  • V katalogu se nemusí nacházet pouze kompletní a do zvláštního kontejneru umístěné aplikace, která jsou jím následně spravovány. Distribuovány skrze něj mohou být též instalační programy s příponou MSI nebo EXE. V takovém případě se Store stane jen dalším distribučním kanálem a stažením instalačního programu jeho úloha skončí.
  • Ve Storu se smí objevovat alternativní katalogy aplikací.

Katalog aplikací od Amazonu ostatně zprostředkuje dříve oznámené aplikace z Androidu. Ty zůstávají vyhrazené Windows 11. Aspoň dnes je ve Storu ve Windows 10 nevidím. Vývoj nejde podle původního plánu, takže Microsoft teprve nedávno začal veřejně – a zatím značně omezeně – testovat aplikace z Androidu ve Windows 11. (Nový operační systém vyšel 4. října.) Komu všemu je ve finále nabídne, zatím není zcela jasné.

Použité zdroje: Windows 10 | Rudy Huyn na Twitteru | Microsoft Developer | Windows Developer Blog | Windows Experience Blog

Diskuze (6) Další článek: Rok čekání je u konce, Microsoft vydal stabilní Edge pro Linux

Témata článku: Microsoft, Android, Windows 10, Twitter, Amazon, Windows Insider, Microsoft Store, Java, React Native, Katalog, PWA, Aplikace, Windows Experience Blog, Store, Release Preview, Electron, Xamarin, Desítka, Telefony s Androidem na Heureka.czTohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Recenze mobilní hry Slovní Duel. Nadějný, ale nedotažený fotbálek

Recenze mobilní hry Slovní Duel. Nadějný, ale nedotažený fotbálek

Procvičujete rádi slovní zásobu a chcete zapálit mozkové závity? Třeba bude tahle hříčka z českých luhů a hájů zrovna pro vás!

Ladislav Novák
Mobilní hryRecenze
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály