Programování | Programování pro děti

Nový micro:bit naučí děti programovat také mikrofon a malý repráček

Nový micro:bit naučí děti programovat také mikrofon a malý repráček

Britská prototypovací destička pro děti micro:bit se dočkala nové verze. Hlavní novinkou je integrované kapacitní dotykové tlačítko, mikrofon a drobný reproduktor. Stavebnice rozšiřitelná o další moduly, jejímž mozkem je armový mikrokontroler s Bluetooth Nordic nRF52833, si tedy nově poradí s analýzou zvuku.

Představení nové verze destičky micro:bit:

Základem úspěchu podobných stavebnic pro domácí kutily, kam patří také britské Raspberry Pi nebo italský projekt Arduino (a jeho asijské klony), je ale právě snadné programování. Micro:bit nabízí pro děti a naprosté začátečníky grafické blokové programování a pro pokročilejší kutily pak Python a jeho jednoduchý editor včetně knihoven pro jednoduché ovládání všech komponent.

Klepněte pro větší obrázek
Nová verze programovatelné destičky micro:bit

V Česku britskou stavebnici v různých variantách nabízí celý zástup e-shopů. Seznam těch oficiálních najdete přímo na stránkách micro:bitu. Cena základní destičky se pohybuje okolo pětistovky a můžete k ní přikoupit hromadu dalších modulů.

Novou verzi vylepšeného micro:bitu by měli prodejci naskladnit v průběhu listopadu.

Téma: Programování pro děti

programovaniprodeti.jpgAlgoritmické myšlení, logické uvažování, dovednost analyzovat problém a najít jeho řešení… to se hodí už dnes a do budoucna budou tyto schopnosti čím dál důležitější. Zábavnou formou se k nim vyplatí vést i děti. Sledujeme pro vás dostupné nástroje, stavebnice, služby a postupy.

Doporučujeme speciál Computeru Programování pro děti. Za 99 Kč si ho můžete objednat online a během několika dnů vám dorazí do poštovní schránky.

Diskuze (4) Další článek: Podívejte se na čerstvý start Rakety Sojuz. Na ISS vynesla tříčlennou posádku

Témata článku: Programování, Python, Stavebnice, Raspberry Pi, Programování pro děti, Arduino, Děti, Micro, Bit, Mikrofon, Nová verze, Česká republika, Destička, Verze


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk