Programování | Programování pro děti

Nový micro:bit naučí děti programovat také mikrofon a malý repráček

Nový micro:bit naučí děti programovat také mikrofon a malý repráček

Britská prototypovací destička pro děti micro:bit se dočkala nové verze. Hlavní novinkou je integrované kapacitní dotykové tlačítko, mikrofon a drobný reproduktor. Stavebnice rozšiřitelná o další moduly, jejímž mozkem je armový mikrokontroler s Bluetooth Nordic nRF52833, si tedy nově poradí s analýzou zvuku.

Představení nové verze destičky micro:bit:

Základem úspěchu podobných stavebnic pro domácí kutily, kam patří také britské Raspberry Pi nebo italský projekt Arduino (a jeho asijské klony), je ale právě snadné programování. Micro:bit nabízí pro děti a naprosté začátečníky grafické blokové programování a pro pokročilejší kutily pak Python a jeho jednoduchý editor včetně knihoven pro jednoduché ovládání všech komponent.

Klepněte pro větší obrázek
Nová verze programovatelné destičky micro:bit

V Česku britskou stavebnici v různých variantách nabízí celý zástup e-shopů. Seznam těch oficiálních najdete přímo na stránkách micro:bitu. Cena základní destičky se pohybuje okolo pětistovky a můžete k ní přikoupit hromadu dalších modulů.

Novou verzi vylepšeného micro:bitu by měli prodejci naskladnit v průběhu listopadu.

Téma: Programování pro děti

programovaniprodeti.jpgAlgoritmické myšlení, logické uvažování, dovednost analyzovat problém a najít jeho řešení… to se hodí už dnes a do budoucna budou tyto schopnosti čím dál důležitější. Zábavnou formou se k nim vyplatí vést i děti. Sledujeme pro vás dostupné nástroje, stavebnice, služby a postupy.

Doporučujeme speciál Computeru Programování pro děti. Za 99 Kč si ho můžete objednat online a během několika dnů vám dorazí do poštovní schránky.

Diskuze (4) Další článek: Podívejte se na čerstvý start Rakety Sojuz. Na ISS vynesla tříčlennou posádku

Témata článku: Programování, Python, Stavebnice, Raspberry Pi, Programování pro děti, Arduino, Děti, Verze, Micro, Nová verze, Destička, Mikrofon, Bit, Česká republika


Určitě si přečtěte

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk