Nový klenot od Sony: dvoumegapixelový fotoaparát za 100 000 Kč

Sony ve velkém stylu představila svou novou exkluzivní značku Qualia. Bude se jednat o mimořádné technické lahůdky vyráběné na objednávku za exkluzivní ceny.
V rámci značky Qualia bylo představeno několik výrobků, od přehrávače CD disků po televizní obrazovky. Všechny se jmenuji Qualia a liší se pouze třímístným číselným označením. Digitální fotoaparát Qualia 016 je miniaturním šperkem, který může být pro digitální fotografii tím, čím jsou luxusní mobily Vertu od Nokie pro svět mobilních telefonů.

Qualia 016 nabízí maximální rozlišení 1600x1200 čímž nijak zvlášť dnes neohromí, kouzlo je ale v něčem jiném. Velikost fotoaparátu je pouze 69×24×17 mm při váze 50 gramů, tedy je mnohem menší než dnešní řada minifoťáčků Sony Ux0. Tělo přístroje je černého hliníku, z tlačítek obsahuje jakoby pouze spoušť, ale vtip je v proužku na horní hraně přístroje. Ten se totiž chová jako touchpad, takže lze třeba šoupáním ze strany na stranu volit zoom, ťukáním potvrzovat volby a podobně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Normální objektiv, širokoúhlý a tele objektiv.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na horní straně je  proužek touchpadu  a spoušť * blesk se připojuje zvlášť * K malému displeji můžete připojit lupu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Malý fotoaprát s velkým kufrem plným příslušenství * Malý LCD displej je velký zhruba jako nehet na prstu ruky * V ruce kameru s 50 gramy ani necítíte

Kvůli malým rozměrům se fotoaparát hůře drží pevně v ruce, proto je integrován také digitální stabilizátor obrazu vyhodnocující scénu, který vyřeší rozklepané snímky.

I v tak miniaturních rozměrech na přístroji najdeme LCD displej. Ten má úhlopříčku pouze 0,55 palce, spíše se tak tedy jedná o digitální hledáček. Rozlišení tohoto displeje je 180000 bodů. Pro ukládání fotek se využívá Memory Stick Duo velikosti SIM karty do mobilu. Normální Memory Stick by se již nevešel.

Kamera se bude dodávat s řadou příslušenství ve slušivém kufříku. K externímu příslušenství patří blesk, lupa na vestavěný displej, výměnné objektivy (tele a wide), nabíječka, tři akumulátory, videovýstup dálkové ovládání a další.

Digitální fotoaparát Qualia 016 se začne prodávat od 24. června za exkluzivní cenu 380000 Yenů, což je zhruba 3200 dolarů, což je zhruba 95 000 Kč. Vyrábět se navíc bude čistě na objednávku, v běžném obchodě se s ním nemáte šanci potkat. Sony se chce s touto značkou odpoutat od masové produkce a zvýšit si kredit v oblasti špičkové a značně drahé elektroniky. Qualia 016 je tak obskurně drahý fotoaparát, že o něj může být i zájem. Tuto technologickou lahůdku ale ocení jen skuteční fajnšmekři.

Diskuze (13) Další článek: Intel zlevnil mobilní procesory

Témata článku: Sony, Fotografování, Fotoaparát, Memory Stick, Malý rozměr, Nový klenot, Vestavěný displej, , Luxusní rozlišení, Nový, Horní strana, Digitální kamery, Objektivy, Luxusní elektronika, Mobilní nabíječka


Určitě si přečtěte

Levný televizor místo drahého 4K HDR monitoru? Na co si musíte dát pozor

Levný televizor místo drahého 4K HDR monitoru? Na co si musíte dát pozor

** 43", 4K, 60 Hz a HDR k tomu za deset tisíc ** Televizor takových parametrů stojí téměř polovinu, co monitor ** Využití televize jako monitoru přináší řadu kompromisů, ale jde to

Tomáš Holčík | 63

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 69Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí