4K | Monitory | BenQ

Nový herní monitor BenQ je rychlý, jasný a obsahuje i subwoofer

BenQ EX3210U je název nového monitoru, který chce zaujmout hráče na počítačích i konzolích. Tchajwanská společnost láká na 32" panel typu IPS s rozlišením 3840 × 2160 px a frekvencí 144 Hz. Nechybí ani VRR a certifikace AMD FreeSync Premium Pro.

Obrazovka slibuje 10bitové barvy, 98% pokrytí gamutu DCI-P3 a 1ms odezvu (MPRT). Přesvědčivé by mělo být také HDR, neboť panel umí ve špičkách svítit intenzitou až 600 nitů. Technologie lokálního stmívání pracuje s 16 zónami, takže na hlubokou černou úplně nespoléhejte.

Monitor obsahuje jeden vstup DisplayPort 1.4 a jeden HDMI 2.1 vhodný i pro PS5 a Xbox Series X. Disponuje také čtyřportovým USB hubem a mikrofonem s potlačením okolního hluku. Hráče nespoléhající na sluchátka nebo zvláštní aparaturu mají k nákupu přesvědčit i integrované 2.1 reproduktory. Ano, v těle je opravdu také subwoofer, jakkoliv to v útlém plastovém monitoru nedává moc smysl. BenQ přibalil také dálkový ovladač.

Novinka by se měla v obchodech objevit v nadcházejících týdnech. První české e-shopy už ji zařadili do katalogu s doporučenou cenou okolo 35 tisíc korun.

Diskuze (5) Další článek: Prodělaný covid je velmi silná ochrana. První data po věkových skupinách. A také čerstvá studie, která to potvrzuje

Témata článku: 4K, AMD, Monitory, HDR, LCD, Xbox Series X, FreeSync, BenQ, IPS, VRR, Počítač, Monitor, Subwoofer, MPRT, Monitory na Heureka.cz