Prohlížeče | Windows 10 | Edge

Nový Edge se blíží, vychází v lednu. Microsoft již řeší, jak se integruje do systému

Nová verze prohlížeče Edge vychází v plné verzi v lednu příštího roku, prozatím ale není jasné, kdy bude předinstalovaná přímo v systému. Víme ale to, jak se bude chovat po jejím nainstalování na současné verze Windows 10.

Podle posledních informací z Microsoftu by se měl nový Edge dočkat integrace v první polovině roku 2020, což by odpovídalo vydání příští velké jarní aktualizace. Prohlížeč jako takový ale údajně vychází v plné verzi již 15. ledna, což je o několik měsíců dříve. V Redmondu se ale na tuto událost již připravují a v posledních aktualizacích Windows přidali několik změn, které integrují nový prohlížeč do systému.

Ty se týkají všech uživatelů, kteří mají Windows 10 v nejnovější verzi s označením 1909 (tedy November 2019 Update), ale i 1903 (May 2019 Update), 1809 (October 2018 Update) a starší. Po nainstalování nové verze nedojde k odstranění té staré, budou ale nahrazeny veškeré odkazy a zástupci. Pokud tedy máte odkaz na ploše či v nabídce Start, který vede do prohlížeče Edge, automaticky vás přesměruje do nového prohlížeče. Stejně tak by měl fungovat i jakýkoliv jiný pokus o spuštění. Odkazy na starou verzi by měly zmizet i z nastavení a dalších míst v rámci systému – bude se tak tvářit, že vůbec neexistuje.

Jedná se tak o příjemnou změnu oproti tomu, kdy přišel původní Edge do Windows 10 jakožto náhrada Internet Exploreru, který je ale v systému stále dostupný, hlavně kvůli podnikům, které skrze něj často spouští své aplikace. Nový Edge by měl ale přebrat téměř všechny funkce, včetně speciálního IE módu právě kvůli zpětné kompatibilitě. Třeba se tak v budoucnu dočkáme odstranění i tohoto prehistorického prohlížeče.

Jak vypadá nový Edge? Podívejte se:

Zdroj: Petri

Diskuze (43) Další článek: T-Mobile začíná nabízet internet na palubách letadel. Je zdarma a bez omezení přenosu dat

Témata článku: Software, Microsoft, Prohlížeče, Windows, Windows 10, Internet, Edge, Operační systémy, Internet Explorer, Aktualizace, Redmond, Prohlížeč, Odkaz, Nový prohlížeč, Verze, Nová verze, Plná verze, Start, Nainstalování


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 118

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu