Web | Prohlížeče | Edge

Nový Edge přepne do tmavého módu nejen sám sebe, ale i jakýkoli web

Aktuální móda tmavých grafických témat se dotkla i internetových prohlížečů. Jenže k čemu je tmavá lišta internetového prohlížeče, když samotný web září bílou barvou? V Microsoftu se toto snaží vyřešit novou funkci v prohlížeči Edge. Ten umožní jakýkoli web přebarvit do tmavého režimu.

Novinka je dostupná v rané testovací verzi prohlížeče a pokud se osvědčí, dostane se i do finální verze. Na to si ale ještě nějaký čas počkáme, musí se totiž důkladně prověřit, jak s takovou úpravou budou vypadat weby napříč internetem a zda to neovlivní jejich použitelnost. 

Pokud si chcete princip funkce vyzkoušet, ale nechcete kvůli tomu vstupovat do vývojářského programu Insider, můžete si něco podobného vyzkoušet prostřednictvím doplňku Illumify pro Chrome. Chrome vás při instalaci upozorní, že doplněk dostává právo měnit veškerý obsah zobrazovaných webů, což je pochopitelné - musí být schopen webům nastavit jiné barvy. Edge bude fungovat na stejném principu, důvěryhodnost u něj ale bude pochopitelně vyšší. 

Tmavý režim má smysl především na zařízeních s displeji typu OLED, což se aktuálně týká především telefonů. Na těch dokáže uspořit až 30 % energie. Ale OLED displeje se pozvolna prosazují také u tabletů a notebooků, problematika tak začne být aktuální i na počítačích. A v Microsoftu zjevně chtějí být připraveni.   

Diskuze (11) Další článek: Americké letectvo studuje pancíř ryby, která žije s piraňami

Témata článku: Software, Microsoft, Web, Prohlížeče, Internet, Chrome, Edge, Doplňky do prohlížeče, OLED, Internetový prohlížeč, Insider, Prohlížeč, Mód, Displej, Doplňky

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky