Nový Easy CD-DA Extractor 6.0 – co všechno nabízí?

Pro ty, co často vytváří hudební archivy z hudebních CD, je tu zajímavý softwarový balík s názvem Easy CD-DA Extractor 6.0, který umí nejen načíst zvukové CD, ale i vytvářet dnes již nejrozšířenější digitální soubory.
Historie tohoto programu je opravdu dlouhá. Pro skalní příznivce MP3 formátu není třeba tento software dlouze představovat. Easy CD-DA Extractor umí vytvářet MP3 nahrávky z hudebního CD bez jakýchkoliv problémů a to dosti rychle. V porovnání s ostatními programy podobného ražení, nemá CD-DA Extractor konkurenci a mezi uživateli je stále více oblíbený. Další určitě dobrou zprávou u nové verze je menší zátěž procesoru, která je u takovýchto programů hodně rozhodující především pro rychlost. Verze 6.0 pracuje pod všemi operačními systémy Windows 95/98/Me/2000 i XP. Pro jeho bezproblémový chod postačuje 32-64 MB RAM a procesor 333 MHz a vyšší. Program jsem testoval na Windows XP se 128 MB RAM a 1Ghz Duronu a vše běhalo bez chyby.Program se skládá z CD-DA Extractoru a Audio konvertoru.

Po spuštění CD-DA Extractoru stačí již vložit hudební CD do mechaniky a může začít samotný převod do WAV souboru. Nastavovat lze samozřejmě i metody a rychlost převodu, adresář, kam se mají soubory umístit a další. Využít lze i FreeDB databázi, která přebírá a popisuje hudební CD přímo do souboru. Jednotlivé písničky lze přehrávat pomoci interního přehrávače. Vypisovat lze názvy písniček také ručně nebo pomocí CD textu, pokud ho hudební CD obsahuje. Rychlost převodu záleží také na PC sestavě a CD-ROM mechanice. Obecně však u tohoto programu platí, že patří mezi ty rychlejší. Kvalita převodu je bezchybná.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud již máte převedeny všechny požadované soubory. Můžete začíst se samotným převodem souborů s File convertorem, který umožňuje převádět mezi sebou jednotlivé soubory WAV, MP1, MP2, MP3, MP4, OGG Vorbis, AAC, APE, FLAC a WMA. U každého z nich samozřejmě můžete nastavovat různé kvality, datový tok atd. Tyto převody opět závisí především na rychlosti vašeho procesoru a paměti. Většina uživatelů totiž velice často při převodu z WAV souboru do MP3 dále s počítačem pracuje, ale jistě sami víte, jak počítač s námi v takové situaci moc nekomunikuje, a když ano, tak jen šnečí rychlostí. Easy CD-DA je koncipován tak, aby procesor zatěžoval minimálně s důrazem na rychlost převodu.

Klepněte pro větší obrázek

Dalším doplňkem programu je LAME Configurator, který umožňuje obecně nastavit jednotlivé soubory na převody. Nastavit lze kvalitu, datový tok, stereo či mono a další možnosti, které určitě oceníte. Nastavovat se dá zvlášť také VBR a různé filtry.

Já osobně tento program doporučuji, pouze ve volné verzi musíte při spuštění počítat s menším omezením v podobě 10vteřinové pauzy. Placená verze je k dispozici za 23 dolarů.

Samotný instalační program má něco přes 3 MB.

Diskuze (8) Další článek: Ani Google nemůže najít zbraně hromadného ničení

Témata článku: Software, Windows, Oblíbený procesor, Mp3 a mp4 přehrávače, Easy, Jednotlivé verze, Písnička, Požadovaná rychlost, Dlouhá historie, Nový, Jednotlivý soubor, Flac, CD-DA

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů