Drony | DJI | Mavic

Nový dron DJI Mavic Air 2 vydrží létat až 34 minut a má 48Mpx kameru

DJI dnes představil svůj nový dron. Jmenuje se Mavic Air 2 a jedná se o podstatně vylepšenou verzi dva roky starého modelu. Patrně nejzásadnější novinkou je vyšší kapacita akumulátoru – zatímco původní Mavic Air se udržel ve vzduchu až 21 minut, druhá generace se chlubí až 34 minutami na jedno nabití. Zlepšení bylo dosaženo také pomocí nových elektronických regulátorů rychlosti.

Změny se odehrály také v softwaru – například nová verze funkce ActiveTrack 3.0 přichází s vylepšeným sledováním objektů. To si dokáže poradit se situací, kdy je pohybující se objekt v záběru zakryt například stromem. Vylepšení se dočkaly také funkce Point of Interest 3.0 (nastavení automatické trasy letu kolem slavných památek a míst) a Spotlight 2.0.

Vylepšený software i kamera

Nový je také software Advanced Pilot Assistance System 3.0, jež by měl lépe rozpoznávat překážky a automaticky se jim vyhýbat. To pomůže nejen zabránit nehodám, ale v kombinaci se systémem geofencingu by měl dron automaticky vědět, jak se vyhnout citlivým místům, jako jsou letiště a vojenské základny.

Další významná aktualizace se odehrála v oblasti pořizování snímků a natáčení. Nový Mavic Air 2 dokáže pořizovat video v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu s datovým tokem 120 Mb/s. K dispozici je také až osminásobně zpomalené video v rozlišení 1080p nebo režim HDR.

K těmto účelům je dron vybaven kamerou s půlplalcovým snímačem s rozlišením 48 Mpx a technologií Quad Bayer, jež skládá čtyři body senzoru do jednoho obrazového bodu. Stabilizaci obrazu zajišťuje tříosý gimbal. Z novinek jmenujme například nastavení slabého osvětlení nebo funkce pro rozpoznávání scény.

Těžší, ale lepší

Podle výrobce není Mavic Air 2 vylepšenou verzí předchozího modelu. Dron byl doslova od základu přepracován se zvláštním zaměřením na uživatelský zážitek. Každopádně stroj ztěžkl z původních 470 na stávajících 570 gramů.

DJI Mavic Air 2 je aktuálně k dispozici v Číně. Globální dodávky v tuto chvíli značně komplikuje krize spojená s pandemií onemocnění COVID-19. Nyní jsou v některých zemích otevřené předobjednávky s tím, že zahájení dodávek je plánováno na polovinu května.

Cena základní verze, obsahující dron, ovladač a baterii, začíná na 799 amerických dolarech, což je v přepočtu přibližně 24 300 Kč vč. DPH. K dispozici je také varianta s vyšší výbavou, která navíc obsahuje nabíjecí hub, tři baterie a kufřík – tu si výrobce cení na 988 dolarů, tedy asi 30 tisíc korun.

Diskuze (14) Další článek: TSMC už začalo vyvíjet technologie pro 2nm čipy. Přijdou po chystaných 3nm čipech

Témata článku: Software, Čína, Kamera, Létání, Drony, HDR, DJI, Kvadrokoptéra, Mavic, DJI Mavic Air, Mavic air, Rozlišení, Verze, Vylepšená verze


Určitě si přečtěte

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 10

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 102

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 74

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize