Nový digitální foťák od FujiFilm

Dva megapixely v minaturním fotoaparátu, to tu ještě nebylo.
Japonská firma FujiFilm oznámila na konci minulého týdne novinku ve světě digitální fotografie. Mělo by se jednat o digitální fotoaparát s nejmenšími rozměry a nejvyšším rozlišením, kterého kdy bylo u tohoto druhu výrobku dosaženo. Foťák pod označením MX-2700 totiž dokáže výsledný obrázek sejmout s rozlišením více jak 2 milióny pixelů (přesně 2,3 Mpixelů). Ostatní výrobci tohoto moderního zařízení oznámili použití rozlišeni 2 Mpixelů až na jaro. Skok ve zvládnutí technologie zvyšování rozlišení je výrazný, neboť ještě loni bylo největší rozlišení 1 milión pixelů.

Fuji MX-2700 obsahuje klasické funkce, které obsahují výrobky této kategorie. Samozřejmostí je barevný LCD displej pro prohlížení nasnímaných fotografií. Navíc umožňuje zobrazit až devět snímků najednou. Zobrazenou fotografii lze na displeji až 2,5-krát zvětšit a uživatel si tak může vyfotit určitou část ze záběru. Paměť na fotografie je realizována pomocí karet SmartMedia a je rozšiřitelná až na 32MB. Díky tomu lze uložit až 142 fotek. Samozřejmostí jsou nabíjecí baterie umožňující na jedno nabití docílit až 250 snímků bez zapnutého a 80 se zapnutým LCD displejem.

Předběžná cena Fuji MX-2700 je stanovena okolo 900 USD.

Diskuze (1) Další článek: Návrat hubeného muže

Témata článku: Fujifilm, Foťák, Nový, Fuji


Určitě si přečtěte

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji