Grafický editor | Corel

Nový CorelDRAW 2020 vylepšil typografii, práci v týmu a nabízí také prvky A.I.

Corel vydal novou verzi svých kreativních nástrojů. Jejich jádrem je dnes už legendární vektorový editor CorelDRAW, na kterém v 90. letech minulého století vyrostla cela generace, a později přibyl i rastrový/fotografický editor PHOTO-PAINT.

Balík je k dispozici v češtině a ve třech cenově odstupňovaných edicích. Tou nejnižší je CorelDRAW Essentials 2020, který za 4 010 Kč včetně DPH nabídne samotný editor vektorové grafiky.

Klepněte pro větší obrázek
CorelDRAW Essentials 2020

Střední cestou, která už míří na bohatší domácí nadšence a profesionály, je CorelDRAW Standard 2020 s cenovkou 10 870 Kč včetně DPH. Tento balík už navíc obsahuje zmíněný fotografický editor PHOTO-PAINT a také přístup do databáze klipartů, fotografií, fontů a dalšího obsahového materiálu.

Klepněte pro větší obrázek
Corel PHOTO-PAINT Standard 2020

A nakonec je tu i nejvyšší verze CorelDRAW Graphics Suite 2020 pro profesionály. K dispozici je v samostatné licenci za 16 240 Kč včetně DPH, případně jako roční předplatné za 9 250 Kč včetně DPH.

Graphics Suite obsahuje vektorový i rastrový editor a dále všechny podpůrné nástroje. Třeba PowerTRACE na převod rastrů do vektorové grafiky, AfterShot 3 HDR pro práci s RAW fotografiemi a další. Součástí je také přístup do kompletní databáze klipartů, fotografií a fontů, která se také liší edice od edice.

Spolupráce přes cloud,  lepší typografie a zapojení A.I.

K novinkám patří vedle výrazného zvýšení výkonu třeba podpora spolupráce na dokumentu skrze cloud. To znamená, že můžete dokumenty sdílet s kolegy, klienty apod., kteří mohou přidávat komentáře, anotace přímo do grafiky a tak dále.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vylepšení spolupráce nad dokumentem, lepší typografie a nové artistické filtry včetně zapojení A.I.

Dalším vylepšením verze 2020 je pokročilejší práce s typografií, opět o něco pokročilejší převod rastrů na vektor v PowerTRACE a také zapojení prvků A.I. do některých filtrů v rastrovém editoru. Neuronové sítě tedy mohou lépe odstranit šum a artefakty z JPEG fotografií s vysokou kompresí, A.I. se zapojí také u softwarového zvětšení fotografií při zachování detailu a přibyla i hromada artistických A.I. filtrů.

Klepněte pro větší obrázek
PowerTRACE umí lépe převádět rastry na vektory

CorelDRAW je dnes vedle Windows k dispozici také pro počítače Apple a firma loni představila i verzi dostupnou skrze Microsoft Store.

Diskuze (18) Další článek: Chystá se standardizace Displayportu 2.0 a USB4. Přes jediný kabel připojíte i 16K displej

Témata článku: Software, Apple, Microsoft Store, Grafický editor, Filtr, Corel, DPH, Prvek, Typografie, Core H, Edice, Fotografie, Rastr, CorelDRAW, Graphics Suite, AfterShot, Editor


Určitě si přečtěte

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 165


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize