Grafický editor | Corel

Nový CorelDRAW 2020 vylepšil typografii, práci v týmu a nabízí také prvky A.I.

Corel vydal novou verzi svých kreativních nástrojů. Jejich jádrem je dnes už legendární vektorový editor CorelDRAW, na kterém v 90. letech minulého století vyrostla cela generace, a později přibyl i rastrový/fotografický editor PHOTO-PAINT.

Balík je k dispozici v češtině a ve třech cenově odstupňovaných edicích. Tou nejnižší je CorelDRAW Essentials 2020, který za 4 010 Kč včetně DPH nabídne samotný editor vektorové grafiky.

Klepněte pro větší obrázek
CorelDRAW Essentials 2020

Střední cestou, která už míří na bohatší domácí nadšence a profesionály, je CorelDRAW Standard 2020 s cenovkou 10 870 Kč včetně DPH. Tento balík už navíc obsahuje zmíněný fotografický editor PHOTO-PAINT a také přístup do databáze klipartů, fotografií, fontů a dalšího obsahového materiálu.

Klepněte pro větší obrázek
Corel PHOTO-PAINT Standard 2020

A nakonec je tu i nejvyšší verze CorelDRAW Graphics Suite 2020 pro profesionály. K dispozici je v samostatné licenci za 16 240 Kč včetně DPH, případně jako roční předplatné za 9 250 Kč včetně DPH.

Graphics Suite obsahuje vektorový i rastrový editor a dále všechny podpůrné nástroje. Třeba PowerTRACE na převod rastrů do vektorové grafiky, AfterShot 3 HDR pro práci s RAW fotografiemi a další. Součástí je také přístup do kompletní databáze klipartů, fotografií a fontů, která se také liší edice od edice.

Spolupráce přes cloud,  lepší typografie a zapojení A.I.

K novinkám patří vedle výrazného zvýšení výkonu třeba podpora spolupráce na dokumentu skrze cloud. To znamená, že můžete dokumenty sdílet s kolegy, klienty apod., kteří mohou přidávat komentáře, anotace přímo do grafiky a tak dále.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vylepšení spolupráce nad dokumentem, lepší typografie a nové artistické filtry včetně zapojení A.I.

Dalším vylepšením verze 2020 je pokročilejší práce s typografií, opět o něco pokročilejší převod rastrů na vektor v PowerTRACE a také zapojení prvků A.I. do některých filtrů v rastrovém editoru. Neuronové sítě tedy mohou lépe odstranit šum a artefakty z JPEG fotografií s vysokou kompresí, A.I. se zapojí také u softwarového zvětšení fotografií při zachování detailu a přibyla i hromada artistických A.I. filtrů.

Klepněte pro větší obrázek
PowerTRACE umí lépe převádět rastry na vektory

CorelDRAW je dnes vedle Windows k dispozici také pro počítače Apple a firma loni představila i verzi dostupnou skrze Microsoft Store.

Diskuze (18) Další článek: Chystá se standardizace Displayportu 2.0 a USB4. Přes jediný kabel připojíte i 16K displej

Témata článku: Software, Apple, Microsoft Store, Grafický editor, Corel, Filtr, Core H, Prvek, Edice, AfterShot, CorelDRAW Graphics Suite, Graphics Suite, CorelDRAW, Editor, Fotografie, Rastr, Typografie, DPH

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5