Nový Computer radí, jak na tvorbu a správu vlastního webu

  • Velké testy herních klávesnic a DVB-T2 tunerů
  • Cenový přehled základních desek
  • Reportáže z IFA a GamesComu

Televizní stanice neustále upozorňují na nutnost přeladit na nové kanály, anebo na nutnost přechodu na DVB-T2. Pokud ale váš ne až tak starý televizor DVB-T2 s kodekem HEVC (H.265) nepodporuje, můžete sáhnout po Set-top boxu. Ano, historie se opakuje, stejné krabičky jsme kupovali při přechodu z analogového na digitální vysílání. Otestovali jsme hned 8 modelů.

Druhý test ocení milovníci her, kteří zkrátka potřebují mechanickou klávesnici. Proč? To se dočtete v testu. Otestovali jsme 8 klávesnic v širokém cenovém rozpětí.

Čtenáři papírové i elektronické verze tentokrát získají plné verze programů v celkové hodnotě 2 090 Kč a přístup do C-zóny s bonusovým redakčním materiálem.

  • Ashampoo Snap 9: pokročilé snímky obrazovky, včetně nahrávání videa
  • Hard Disk Sentinel: kontrola a správa pevného disku
  • Abelssoft WashAndGo: úklid systému

Předplaťte si Computer a získejte dárek

Při objednání papírového předplatného získáte hned dvě vydání za rok zdarma. Časopis vám dorazí o dva dny dříve až do vaší schránky a navíc získáte skvělý dárek: kvalitní sluchátka Sennheiser HD 2.20S u dvouletého předplatného, pecková sluchátka Sennheiser CX 3.0 u ročního předplatného a konečně myš Connect IT Doodle Mouse pro půlroční předplatné.

Soutěž s EMOS

V novém Computeru najdete soutěž o DVB-T2 set-top box Emos EM170.

Trendy: Fotoaparáty v mobilních telefonech

Fotoaparát v mobilu bereme už jako samozřejmost, předcházel mu však dlouhý a bouřlivý vývoj, spousta slepých větví a přešlapů i velkých úspěchů.

Klepněte pro větší obrázek

Reportáž: veletrh IFA 2018 v Berlíně

Co se objeví pod vánočním stromečkem, to nejprve uvidíte v Berlíně na veletrhu IFA. Letos to byla opět záplava počítačů, televizí a audia. Telefony a nositelnosti tentokrát hrály druhé housle.

Klepněte pro větší obrázek

Technologie: Apple Keynote – podzim 2018

Každoroční podzimní stálice mezi akcemi: skončí horké dny a Apple už zatápí novými iPhony. Letos jsme se dočkali tří telefonů, ale také nových hodinek.

Klepněte pro větší obrázek

Trendy: Google slaví 20 let

Když 4. září 1998 zakládali Larry Page a Sergey Brin v garáži spolužačky v Kalifornii společnost Google, asi netušili, že stvořili jednu z nejúspěšnějších firem historie. Firmu, jejíž název je dnes synonymem pro vyhledávání na internetu.

Klepněte pro větší obrázek

Rozhovor: Vhled do fungování komunitní navigace Waze

V minulém čísle Computeru jsme vám představili navigační aplikaci Waze z trochu jiného pohledu – ukázali jsme vám, jak důležitou roli hraje komunita editorů a řidičů. Dnes nahlédneme ještě více do hloubky.

Seriál programování elektroniky: ovládejte displeje!

Každý kutilský mikropočítač by měl mít svůj displej. Dnes si projdeme ty nejpopulárnější od prehistorických sedmisegmentových bloků po úsporné paměťové LCD od Sharpu až po e-ink.

Klepněte pro větší obrázek

Technologie: Grafické karty Nvidia RTX

Architektura Turing je více než odvážným počinem. A Nvidia s ní chce nastartovat revoluci ve světě herní grafiky.

Klepněte pro větší obrázek

Rozhovor: Jak fungují záchranné aplikace v mobilu

Mobilní aplikaci Záchranka si už nainstalovalo víc než 700 000 lidí. Každý den služba spojí padesát z nich se záchranáři, kterým poskytne například informace o poloze volajícího. Čím je Záchranka z dílny českých vývojářů tak jedinečná? A dočkáme se podobné služby, která by zaštítila třeba celou Evropu?

Platební karta Curve: Nejrůznější cesty k sebevzdělávání

V Computeru 8/18 jste si přečetli o kartě Revolut, dnes vás seznámíme s dalším členem rodiny finančních technologií propojujících tradiční bankovní svět s moderní dobou.

Časová osa: Historie společnosti Siemens

Společnost Siemens vznikla před více než 170 lety. Vděčíme jí za řadu patentů a vynálezů na poli elektroniky a elektrotechniky, po jejím zakladateli byla také pojmenována jednotka vodivosti. Projděte si důležité milníky v historii společnosti v přehledné časové ose.

Téma čísla: Tvorba a správa vlastních webových stránek

Navštěvujete zajímavé webové stránky, napadlo vás, že byste chtěli vlastní, ale bojíte se, že je jejich tvorba složitá a provoz drahý? Přesvědčíme vás, že vše zvládnete sami.

Klepněte pro větší obrázek

Dále jsme poradili s výběrem nejlepší základní desky pro procesory Intel i AMD. Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými čipovými sadami? To se dozvíte v přehledných tabulkách a dočtete v podrobném textu.

Fotoškolu jsme věnovali formátu RAW: jistě jste o něm slyšeli, podívali jsme se proto do hloubky na princip fungování a hlavně na praktickou stránku věci.

Elektronickou verzi časopisu Computer si můžete koupit v naší mobilní aplikaci pro iOS a pro Android, anebo si jej rovnou předplatit na celý rok za zvýhodněnou cenu. Chcete-li číst časopis na PC, můžete jej zakoupit za 71 Kč na našem iKiosku.

Máte připomínky k obsahu Computeru nebo tipy na články, které by vás zajímaly? Diskutujte s námi na Facebooku.

Časopis Computer

V Computeru každý měsíc na 148 stranách přinášíme nejdůležitější informace ze světa počítačů, technologií a internetu. Dva důkladné srovnávací testy odhalí a ocení ty nejlepší produkty na trhu. Praktické tipy a triky vyřeší nejčastější problémy s počítači i telefony. Podrobné návody a tipy vám pomohou využít technologie v každodenním životě.

obalka2110.png

Časopis za nejvýhodnější cenu získáte objednáním ročního předplatného na iKiosek.cz. Můžete si vybrat mezi tištěnou a elektronickou verzí. Objednat si můžete jedno číslo na zkoušku, nebo starší číslo s konkrétním tématem či velkým testem.

Váš názor Další článek: UPC Business má na výběr nejbezpečnější firemní firewally

Témata článku: Časopis Computer, Google, Testy, Apple, Facebook, Intel, AMD, Nvidia, Android, iOS, Evropa, iPhone, Mobilní aplikace, Klávesnice, Banka, Mobilní telefon, Waze, Sluchátka, Předplatné, LCD, Testlab, Larry Page, IFA, Sergey Brin, Sharp, Nejprodávanější herní počítače na Mall.cz