Google | Prohlížeče | Chrome

Nový Chrome 77 umí snadno poslat webové stránky na další zařízení

Google vydal novou verzi svého prohlížeče Chrome s pořadovým číslem 77. Novinek, jako vždy, není mnoho, nově je ale možné nechat si poslat odkaz na webovou stránku z jednoho prohlížeče na druhý.

Novinka je dostupná v rámci kontextového menu po kliknutí na záložku či kdekoliv na webové stránce. Na počítači se vám přímo ukáže zařízení, na které můžete odkaz zaslat. Funkce je prozatím dostupná v rámci Windows, iOS a Android verzích prohlížeče, na macOS se zřejmě podívá o něco později.

Klepněte pro větší obrázek 
Dvě hlavní novinky – odesílání odkazů na zařízení a nová animace načítání stránek.

Po odeslání se na koncovém zařízení objeví notifikace, kterou lze snadno rozkliknout. Synchronizaci záložek nabízí Chrome již nyní, zde se ale jedná o přímočařejší cestu, jak si daný odkaz poslat jinam.

Společně s touto novinkou přichází i změna při načítání a aktualizací stránek. Původně se načítací animace ukazovala na místě favicony, takže na první pohled nebylo zřejmé, o jaký web se jedná. nově je ale favicona uvnitř a tak nebrání snadnému rozponání i v případě, že máte stránku připnutou a nezobrazuje tak klasický popisek.

Nová verze se vám na počítačích stáhne automaticky, na mobilních telefonech stačí zavítat do patřičného obchodu s aplikacemi.

Na poli prohlížečů je rozhodnuto. Jak to, že Chrome vyhrál?

Zdroj: The Verge

Diskuze (11) Další článek: Microsoft opravil chybu způsobující zatížení procesoru. Aktualizace je dostupná ke stažení

Témata článku: Software, Google, Windows, Internet, Prohlížeče, Android, Chrome, Aktualizace, iOS, Odkaz, Webová stránka, Zařízení, Načítání, The Verge, Záložka, Novinka, Stránka, Prohlížeč


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů