Notebooky | Asus

Nový Asus Zenbook Duo: skvělý hardware trochu brzdí software [test]

  • Nová generace notebooku s druhým pomocným displejem opravuje všechny výtky vůči hardwaru
  • Nový ovládací panel představuje dobrou myšlenku zatím s horším zpracováním

Když Asus před dvěma lety uvedl první notebooky Zenbook Duo a Zenbook Duo Pro se ScreenPad+, tedy unikátním druhým podélným displejem nad klávesnicí, nemusel jsem pro kritiku chodit daleko.

Podélný displej v rovině s klávesnicí trpěl horší čitelností, jak jste se na něj dívali hodně zešikma, a dodělaná nadstavba operačního systému jej nedokázala plně využít. Navíc hlavní displej základního Zenbook Duo postrádal dotykovou vrstvu.

Asus Zenbook Duo

Core i7-1165G7 ● Iris Xe ● 32 GB DDR4 ● 14" FullHD, IPS matný dotykový+pero (jas 317 nits, dE 1,98) + 12,6" 1920×540 IPS matný dotykový+pero (jas 419 nits, dE 5,84) ● 1 TB SSD ● 2× USB-C Thunderbolt, USB 3.0, audio, HDMI, čtečka microSD ● 802.11ax 2×2, Bluetooth 5.0 ● 74 Wh ● 32,4 × 22,2 × 1,8 cm ● 1,58 kg

49 990 Kč
UX482EA-HY037R

Na hardwaru těžko najdete slabé místo

Letos představil Asus novou generaci a po stránce hardwaru mne nenapadá, co by šlo udělat lépe. Pomocný displej se nově naklápí podobně jako jsme to viděli už dříve u herního Zephyrus Duo, navíc se ale nadzvedne i celá klávesnice.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Unikátní druhý displej ScreenPad+ se nadzvedne při otevření displeje
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Přizvednutý displej umí jen jeden sklon, díky vyklopení dostane notebook dostatek nasávaného vzduchu pro chlazení

Už u první verze kryla pomocný displej matná fólie a mohli jste po něm kreslit perem, nyní stejnou výbavu dostává i hlavní displej. Oba displeje jsou tedy dotykové, matné a s podporou kreslení perem. Díky přizvednutí dolního displeje vypadá přechod mezi oběma displeji jen jako tenká linka, která neruší.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Hardware, Software, Video, Notebooky, Windows, Testy, Wi-Fi, Asus, Klávesnice, HDMI, Thunderbolt, Zenbook Duo, Unigine, Fire strike, USB-C Thunderbolt, Crystal disk Mark, SKV, Adobe Creative Suite, Aplikace, ScreenPad +, Ovládací panel, Notebook, Displej, Zephyrus Duo, Iris Xe25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Vývojář objevil po 25 letech nový easter egg ve Windows 95
Markéta Mikešová
Operační systémyWindows
Kam oko dohlédne: Test prohnutého 49" monitoru AOC AG493UCX

Kam oko dohlédne: Test prohnutého 49" monitoru AOC AG493UCX

Pokud jsou hry vaší opravdovou vášní, pak není 29 tisíc korun za tu nejdůležitější část až tak moc. Současně jde o cenu, kdy máte právo být nároční na kvalitu a dodatečnou výbavu. Splní to AOC?

Jiří Kuruc
Články z ComputeruMonitoryTesty