Nový AMD Athlon XP s jádrem Thoroughbred

Máme to tady, dokonce už i AMD přešlo na 0,13 mikron výrobní technologii. Je to velký skok pro AMD a ... malý krůček pro obyčejného uživatele. Nové 0,13 mikronové jádro není nic převratného, ale je to velmi sympatický bonus všem lidem, kteří si chtějí koupit nového Athlona XP. Za stejnou cenu dostanete méně energicky náročný procesor s lepšími přetaktovacími možnostmi. Co víc si přát?
 

Protože zajisté kupujete nový počítač kvůli pracovním povinnostem, přichází jako první na řadu testy "pracovní" :-((.

Kompilace

Test schopnosti převádět zdrojový kód do binární formy. Do testů jsme zařadili dva kompilátory, s jejíž pomocí testujeme kompilaci zdrojového kódu SPECViewperf 7.0 (odhadem 5,5MB kódu).

Prvním je kompilátor z Microsoft Visual C++ 6.0...

... kde Athlon zcela svojí konkurenci zcela drtí.

Jako druhý test je připraven Intel C++ Compiler verze 6, což je bez diskuze nejlepší kompilátor C++, jaký byl vytvořen. Kompiluje sice pomalu, o to je však rychlejší výstupní kód (platí pro procesory Intelu i AMD !). Použité nastavení kompilace je s maximální optimalizací na rychlost, tj. nejvíce časově náročné.

Ačkoliv se jedná o program Intelu, je zde situace obdobná. Athlon má znatelný náskok, sice ne takový jako v případě přeci jenom již postaršího VC++, ale má.

Renderování...

... je obvykle velmi náročné co se týče výkonu FPU jednotky procesoru.

V testu Bryce (program na kreslení např. virtuální krajiny) Athlon jasně dokazuje svou sílu a nechává Pentium 4 daleko vzadu.

V 3DStudiu je situace pro Pentium 4 o něco lepší, stále ale relativně běžný Athlon XP 2000+ je rychlejší než o téměř 700 MHz rychlejší konkurent ze stáje Intelu.

Situace obdobná jako u 3DStudia - Athlon vede.

Maya je ale případ o něčem jiném. Pentium 4 na rychlé sběrnici zde dominuje, Thoroughbred je pouze krokem vpřed. Tento výsledek dávám za vinu pomalejší práci s pamětí v případě Athlonu.

Témata článku: Foto, První série, Media, Palomino, Křemíkový plát, Nízký výkon, Eagle, Face, Diva, Wolfenstein, Athlon, Nejpomalejší model, Mikrosvět, Nízké rozlišení, Jádro, Teorie, Procesor, Medium, Náročný test, Rating, Nový, Velké navýšení, Instalace, Sans, Nízký model


Určitě si přečtěte

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 66

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 35

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor