Notebooky | Acer

Nový Acer Swift 5 není ani nejlehčí nebo nejtenčí. A je to dobře

Swift 5 představuje v nabídce Aceru prémiovou kategorii. Nad ním je jen Swift 7, který se snaží být rekordmanem i často za cenu ergonomických ústupků. Předchozí generace Swiftu 5 se také snažili o rekordy, zejména v hmotnosti pod 1 kg, často na úkor kapacity akumulátorů. Nová letošní generace ale zkouší nový přístup.

Dvoubarevný design s měděnými broušenými boky připomíná prémiové notebooky HP, 14" dotykový displej podporuje vysoké rozlišení 2560 × 1600 v poměru 16:10 a hmotnost 1,2 kila se vám nijak zvlášť nepronese.

Swift5_01.png

Uvnitř nechybí 12. generace Core, díky čemuž jsou na boku hned dva konektory Thunderbolt a s tloušťkou pod 1,5 cm se nemusel šetřit ani na HDMI nebo dvou klasických USB portech.

Acer jen stále vzdoruje kamerám s přihlašováním a nabízí je omezeně jen řadě Travelmate. Výmluvy, že to není moc bezpečné pro podniky, tak neobstojí, když je Travelmate podniková řada. Swfit 5 tak má alespoň čtečku otisků.

Swift 5_02.png

Nový Swift 5 jsem si už mohl krátce osahat na vlastní ruce a první dojem byl velmi příjemný. Notebook působí elegantně a robustně, dotykový displej určitě oceníte a nabídka konektorů bude určitě stačit.

Acer Swift 5 (SF514-56T​) se v našem regionu začne prodávat v druhém čtvrtletí za cenu od 1 799 € (přepočítaně cca 45 tisíc Kč).

Diskuze (1) Další článek: Facebook omezuje ruská státní média, narušuje síť dezinformátorů a chrání ukrajinské profily

Témata článku: , , , , , , , , , ,