Testy | Notebooky | Acer

Nový Acer Spin 5: Konvertibilní stroj s lepším displejem a perem v těle [test]

  • Acer použil displej jako na Surface Laptopu
  • I s průměrným akumulátorem notebook dosáhne na dlouhou výdrž
  • Vestavěný stylus je hlavně pohotový a vždy po ruce

Poměr stran 3:2 je prostě lepší. U notebooku získáte na výšku prostor pro více obsahu, navíc větší půdorys notebooku nabízí více prostoru pro uspořádání komponent a prostornější plocha před klávesnicí pomáhá při dlouhodobém psaní.

Acer s tímto poměrem experimentuje už několik let, v aktuální generaci jej konečně dostávají i klasické notebooky s Windows. Takto vybavený Swift 3 jsem již recenzoval, nyní je čas se podívat na jeho konvertibilního a dotykového sourozence Spin 5.

Acer Spin 5

Core i5-1035G4 ● Iris Plus ● 16 GB LPDDR4 ● 13,5" 2256 × 1504 IPS lesklý dotykový+pero (jas 417 nits, dE 3,09) ● 512 GB SSD ● 2× USB-C Thunderbolt, 2× USB 3.0, HDMI, audio, čtečka microSD ● 802.11ax, Bluetooth 5.1 ● 55,9 Wh ● 30 × 23,5 × 1,5 cm ● 1,18 kg

Cena: 32 490 Kč
Testovaný model: SP513-54N-546V

Nejznámějšími počítačovou rodinou s displeji 3:2 jsou produkty Microsoft Surface. Ty navíc umí dotyky a ovládání perem. Spin 5 se jim tak blíží zatím nejvíce a v mnohém je i překonává.

Pětka v názvu označení notebooku značí vyšší střední třídu. Není to hlavně levná jednička, základní trojka nebo exkluzivní sedmička. V případě Spin 5 to znamená pevné a lehké celokovové provedení a komponenty bez očividných kompromisů.

Použitý displej se může kvalitou měřit s tím v Microsoft Surface Laptopu. On je totiž nejspíš úplně stejný - stejná úhlopříčka, stejné neobvyklé rozlišení 2256 × 1504 a stejně přesná kalibrace s jasným podáním barev.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Celokovové lehké provedení konvertibilnímu notebooku sluší

Dvojitý pant displeje se rozevírá ve dvou fázích, nejprve displej zajíždí mírně za klávesnici a nadzvedává dno pro lepší nasávání, po překonání 180° se začne rozevírat druhá část pantu. Vodorovně rozložený notebook tak nemá klávesnici a displej zcela v rovině, ale to je spíš zajímavost než důvod ke kritice.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Windows, Testy, Notebooky, Video, Wi-Fi, SSD, Acer, Klávesnice, HDMI, Surface Laptop, Surface, Stylus, Unigine, Acer Spin, Crystal disk Mark, Lenovo Yoga, Fire strike, Sky diver, Dobrý displej, Půdorys, Yoga, Displej, Notebook, Microsoft Surface, Aaaa