Baterie jsou absolutně nevhodné úložiště energie všude tam, kde záleží na hmotnosti. U letadel na hmotnosti záleží. A baterie bez zásadních kompromisů v bezpečnosti výrazně lehčí prostě nebudou.Je vždycky smutné, když se manažeři nějaké firmy chytí na bláboly aktivistů. Většina firem s takovými manažery naštěstí zkrachuje. S těmi výjimkami, které jsou příliš velké, aby mohly zkrachovat, se bohužel budeme muset potýkat...
Jaké kompromisy v bezpečnosti mohou snížit hmotnost baterie? :-O
Názor byl 1× upraven, naposled 16. 12. 2022 07:16
Hmotnost baterie nedělají opatření k jejich bezpečnosti. Hmotnost baterií dělá samotný jejich princip 🙂 Takže žádným kompromisem nijak smysluplně odlehčit nejdou 🙂
Do takového letadla bych nelezi. Topte si elektrikou v teplárně ale ne pro letadla.Víte ty fyzikální zákony tomu nejsou nakloněny...Je to jen ekoterorismus. Placání do vody.
Ekologická letadla? Tu energii musíte někde vyrobit, pokud spalujete fosilní paliva, tak to ekologické nikdy nebude. Soláry a větrníky nás neuživí.
furt ta stejna písnička od odpíračů technologie... Neboj se, ti co o tom rozhodují disponují mnohem vetším IQ než ty a podobné otázky řeší... Jsem přesvědčen, že souběžně běží projekty jak získávat energii ekologicky, jeslti to teda už na zelandu vyřešené dávno nemají... 😃 I kdyby ta energie byla z čerpána z diesel agregátu tak je to pořád víc ekologické řešení než klasicky poháněné letadlo... Stejně jako Elektrické auta jsou mnohem víc ekologické nž klasické auto, nezaleží odkud jejich energie přichází...
V čem je prosím diesel-agregát efektivnější?
Nejsem odpírač technologie, ale vy evidentně žijete v pasti ekologické propagandy. Kdyby jste ve fyzice na základní škole dával pozor, tak by vám muselo dojí jaké pitomosti píšete... Fyzikální zákony ani vy ekofašisti neohnete. To umí jenom ve startupech.
Furt stejná písnička od technologických fanatiků 🙂 Vážně by mě zajímalo, co by mohlo být ekologického na letadle, které sice poletí bez emisí, ale ty samé emise byly vyprodukovány na zemi při jeho nabíjení? A totéž platí pro elektroauto. Těším se na vysvětlení 🙂
ano v konecnem dusledku, byt ekologicky znamena NEEXISTOVAT 😀A termin "obnovitelny" je v konecnem dusledku naivni blabol, ani vetrniky ani solary ani uhli... nic neni obnovitelne. Do puvodniho stavu se to uz NIKDY nedostane to je proste entropie😀Nase existence je dana tim ze to tady vsechno spalime, neni otazkou jestli, ale kdy😀
To je asi tak eko, jako ta čínská kontejnerová loď na baterky, která pro svůj provoz musí mít k dispozici dvě uhelné elektrárny. Ty pro ni vyrobí elektřinu, když je v přístavu. Eko jako prase.
Proč rovnou nevsadit na vzducholodě? Jejich motory mají řádově nižší výkon, protože nepotřebují udržet stroj ve vzduchu. Při příznivém větru ani nemusí být motory zapnuté. Navíc jejich velká plocha může být vhodná pro montáž ohebných solárních panelů a tím prodloužit dolet.
Protoze u letadel staci (zjednodusene) jen vymenit nadrze za baterky a spalovaci motory za elektricke (samozrejme trochu prehanim). Zatimco u vzducholodi je potreba prejit na uplne nova schemata letu apod. Treba takovy Airlander 10 (https://www.hybridairvehicles.com/our-aircraft/airlander-10/... ) je ve vyvoji uz pres 20 let, co ho tak po ocku sleduju. A porad se neblizi komercnimu nasazeni.Ano, vzducholode se asi znovu objevi na obloze, ale letadla nenahradi.
hoooooooodne prehanite😀😀vzducholode se nepouzivaji protoze treba musk kdyz chce chytit vlnu na surf tak tam musi byt do par hodin a ne dnu
Takže teď budeme létat po devíti a přískokem?
? To je čo za nezmysel ? Je to určite len o krátkych letoch s malým počtom pasažierov. A tie chcú pravdepodobne z racionalizovať. Údržba turbovrtuľových lietadiel je dosť nákladná záležitosť. Inak povedané skúmajú možnosti pre špecifické typy leteckých liniek ..
Já jsem pochopil, že je o krátkých letech s malým počtem pasažérů ...jen nechápu, které státní aerolinky provozují tento typ letů. Ale sněte dál o dEmobilitě 🙂
Ten novej zeland je takova pekna totalita. Priroda krasna, ale lidi uplne vymlety. Kdyz ctu co vsechno se tam tak různě zakazuje, co se tam nesmi a podobne, tak mi beha mraz po zadech.
Rok jsem tam byl a je to tak, mají tam tu mentalitu takovou hodně jinou, kolikrát jsem úplně nechápal.
Totalitu máš v hlavě.. dva roky jsem tam pracoval a cestoval a lidi jsou mnohem dál... Mnohem lepší místo k životu.. :) Dobře si to občanství chrání, jinak bych už tam dávno byl.B-]
V některých věcech jsou sice "dál", ale v jiných jsou "zpátky". Momentálně tam v úspěchem probíhá snaha učit ve školách polynéskou mytologii jako věděcká fakta. To je krok zpět asi o 400 let.
Lidé narození po 31.12.2008 si na Novém Zélandu již nikdy nekoupí cigarety 😃 taky docela mazec. Prostě to mají zákonem zakázané.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.