Windows 10 | Fluent Design

Novou ikonu ve Windows 10 získá i aplikace Kamera

Nových ikonek se dočkala už sada Office a před několika dny unikly i chystané pro Kalendář a Poštu. Nyní se k nim přidává i ta pro integrovanou aplikaci Kamera ve Windows 10.

S ikonou přišel twitterový účet Aggiornamenti Lumia, který odhalil i dvě předchozí. Celkový design navazuje na aktuální trend v rámci Fluent Designu a to pastelové barvy a lehké stíny. Kamera využívá stejnou barevnou paletu jako předchozí ikony, tedy odstíny modré, a tak na první pohled, kromě tvaru, nejde příliš rozeznat. Vypadá to, že všechny vestavěné aplikace od Microsoftu budou vypadat velmi podobně.

Microsoft má každopádně ještě velký kus práce před sebou, redesignovat mu zbývá ještě celý zbytek systému. Snad ale tempo zrychlí a dočkáme se jednotných ikon napříč celými Windows 10. 

Jak budou vypadat nové ikony ve Windows? Podívejte se:

Zdroj: OnMSFT

Diskuze (15) Další článek: Americká armáda vyvíjí „chytrou“ dělostřeleckou munici. Po odpálení dokáže detekovat více cílů

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Design, Fluent Design, Material Design, ALU, APL, Nová ikona, Win +, Ikona, Kalendář a Pošta, Aplikace, Aggiornamenti Lumia, Twitter účet, Windows +

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5