Novinky z hardwaru: WinTV-HVR-4000 aneb čtyři TV tunery v jednom

WinTV-HVR-4000 aneb čtyři TV tunery v jednom * Eurocom představil výkonný notebook * Dell začne nabízet 1TB pevné disky * EVGA předvedla vlastní vodní chlazení
Novinky z hardwaru: WinTV-HVR-4000 aneb čtyři TV tunery v jednom

WinTV-HVR-4000 aneb čtyři TV tunery v jednom

Pro ty, kteří rádi sledují televizi na počítači a samozřejmě platí konsecionářské poplatky, se na trhu objevil nový „Quad“ televizní tuner WinTV-HVR-4000 od společnosti Hauppauge. Poradí si s klasickým analogovým vysíláním, digitálním pozemním neboli DVB-T, satelitním DVB-S a DVB-S2 pro příjem High Definition kanálů s vysokým rozlišením. K dispozici je samozřejmě i FM rádio.

Klepněte pro větší obrázek

Tv tuner je určen do klasického PCI slotu. Ze všech čtyř vstupů můžete kromě sledování televize také nahrávat, z DVB-S2 lze televizní programy ukládat ve formátu H.264, u ostatních pak ve formátu MPEG-2. FM rádio můžete nahrávat do formátu WMA o datovém toku 32, 64 nebo 128 Kb/s. Samozřejmostí je podpora teletextu a EPG. V balení je také obsaženo dálkové ovládání a software CyberLink PowerCinema 4.7 pro sledování, nahrávání a programování televizních programů a manuál.


Eurocom představil výkonný notebook

Společnost Eurocom uvedla na trh neuvěřitelně výkonný notebook D900C Phantom, který používá sběrnici o frekvenci 1066 MHz. Obsahuje totiž dvoujádrový procesor Intel Core 2 Duo Extreme. Paměti budete mít opravdu dostatek, notebook má celkem 4 GB operační paměti DDR2, takže pro její plné využití je třeba nainstalovat nějaký 64bitový operační systém. Grafický výkon poskytují dvě GeForce 7950 GTX 512 MB zapojené v režimu SLI, které lze nahradit také dvěma Quadro FX 2500M taktéž s celkovou pamětí 1 GB (2× 512 MB). Vzhledem k tomu, že notebook používá technologii Nvidia MXM-IV (mobilní PCI Express modul), lze tak lehce upgradovat na novější grafickou kartu. Na výběr je mezi různými displeji s velikostí 17" až 22", takže si připravte opravdu velkou tašku.

Pro vaše data je k dispozici až 600 GB prostoru, protože notebook obsahuje celkem tři SATA pevné disky, které lze provozovat v režimu RAID 0, 1 a 5. Mezi další komponenty patří DVD vypalovačka, integrovaná webkamera, Bluetooth 2.0, gigabitový ethernet, WiFi superG 108Mbps 802.11a/b/g nebo HDTV televizní tuner a kvalitní zvukový stereo systém (SRS WOW). Nechybí pět USB 2.0 portů, jeden FireWire, serial a paralelní port, DVI výstup pro připojení externího monitoru, S-Video vstup, čtečka paměťových karet a zabudovaný mikrofon. Notebook má rozměry 40,1 cm × 30,2 cm × 5,2 cm a jeho hmotnost je přibližně 5,5 kg. Zaryté „desktopáře“ potěší přítomnost 102 kláves s oddělenou numerickou sekcí jako na klasické klávesnici. Tento notebook není nic pro žádné cestovatele, na baterie vydrží maximálně jednu hodinu.

D900C Phantom je k dispozici s 32bitovým nebo 64bitovým operačním systémem Windows Vista Business nebo Ultimate, popřípadě s Microsoft Server 2003 64-bit nebo s Linuxovým řešením v podobě Ubuntu. Cena zatím nebyla uvedena.

Klepněte pro větší obrázek

Dell začne nabízet 1TB pevné disky

Společnost Hitachi začne brzo dodávat na trh nové pevné disky řady 7K1000, o kterých jsme vás informovali již před více než dvěma měsíci. Ale dříve, než se tak stane, budou tyto pevné disky nabízeny velkým OEM výrobcům.

Klepněte pro větší obrázek

Jak z nadpisu vyplývá, jedním z prvních se stane společnost Dell, která tyto disky bude nabízet do svých sestav XPS, ale budou na výběr i u Alienware (vlastníkem je Dell) Area 51 a Aurora. S takovou kapacitou už nebude problém mít na disku opravdu velké množství zálohovaných multimediálních dat, ale jak všichni tuší, ani 1 TB nebude stačit každému.

Klepněte pro větší obrázek

EVGA předvedla vlastní vodní chlazení

Společnosti EVGA přestavila řešení v podobě chlazení základní desky a grafické karty pomocí vodního chlazení. Základní deska s čipsetem Nvidia 680i se pyšní několika vodními bloky, které jsou na severním a jižním můstku, na procesoru a dokonce i na napěťovém regulátoru, s jehož nižší teplotou se dle společnosti EVGA odvíjí možnost extrémního přetaktování a hlavně vyšší stabilita.

Klepněte pro větší obrázek

Vodou chlazená je samozřejmě i EVGA GeForce 8800 GTX, její vodní blok chladí grafické jádro, paměti a samozřejmě také napěťové regulátory.

Klepněte pro větší obrázek

Pro srovnání uvádí EVGA běžné teploty při klasickém vzduchovém chlazení, které u napěťového regulátoru procesoru dosahují téměř 100 stupňů, u grafické karty je to dokonce přes 100 stupňů, severní můstek se bez problému dostane i na teplotu 80 stupňů. Díky vodnímu chlazení spadne teplota v nejkritičtějších místech na hodnotu 50 až 60 stupňů celsia. V lepším případě i na 35 až 40 stupňů. Vodní bloky půjdou koupit i samostatně, pravděpodobně v podobě nějakého kitu. Cena zatím nebyla uvedena.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Alienware, Aurora, Dell Alienware, Dell XPS, Dell XPS 13, Dell XPS 15, FM Tuner, Nvidia Quadro, Phantom, Phantom 2, Teletext, TV Tuner, Chlazení, Televize 82 cm, Tunery, Vodní chlazení, Numerický blok

8 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Papouch 22. 3. 2007 19:34:54
    Francouzi tim vysilaji na Eurobirdu 3 (MPEG4, kanal Arte i v HD...
  • lol 22. 3. 2007 17:21:57
    prez phoenix
  • Radek., Radek. 22. 3. 2007 14:49:53
    Pokud ovšem není zařízeno zahrnuto do používání/majetku firmy (tj. někdo...
Určitě si přečtěte

USB zařízení je možné odposlouchávat ze sousedního portu

USB zařízení je možné odposlouchávat ze sousedního portu

** Crosstalk byl dřív problém paralelních portů, dnes se ho pokusili prověřit na USB ** Zařízení ze sousedního USB portu může odposlouchávat to vedlejší ** Mohou vznikat záškodnické flašky nebo třeba USB lampičky

14.  8.  2017 | Adam Harmada | 19

Jak převést PDF do Wordu: 3 způsoby, které můžete použít

Jak převést PDF do Wordu: 3 způsoby, které můžete použít

** Využít můžete přímo Word v rámci balíčku Office ** Zdarma lze využít Google Dokumenty, neporadí si ale s formátováním ** Obrátit se také můžete na specializované stránky

11.  8.  2017 | Vladislav Kluska | 9

Co je realita a fikce? Brzy to nepoznáme. A.I. ze Stanfordu tvoří fotky z neexistujících měst

Co je realita a fikce? Brzy to nepoznáme. A.I. ze Stanfordu tvoří fotky z neexistujících měst

** Fotografii každý vnímá jako jednoznačný důkaz ** časem to ale přestane platit ** Strojové učení se totiž neustále zdokonaluje

16.  8.  2017 | Jakub Čížek | 12

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Filip Kůžel | 89


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí