Umělá inteligence | Mapy Google | Google I/O

Novinky v Mapách Google: „pohlcující zobrazení“, ekologičtější trasy a otevřené API

Immersive view

Google na konferenci I/O prezentoval novinku ve svých Mapách, které říká „pohlcující zobrazení“ (v originále „immersive view“).

Díky pokrokům v oblasti počítačového vidění a umělé inteligence, umožňujícím spojit miliardy fotografií ze Street View a satelitních snímků, lze vytvořit komplexní digitální model světa. „Díky novému pohlcujícímu pohledu uvidíte, jak vypadá čtvrť, pamětihodnost, restaurace nebo oblíbené místo – a dokonce si budete připadat, jako byste tam přímo byli, ještě, než tam vůbec vkročíte.“

Řekněme, že plánujete cestu do Londýna a chcete zjistit, jaké památky byste měli vidět a kde se najíst. Pomocí rychlého vyhledávání se můžete virtuálně vznést nad Westminster a zblízka si prohlédnout okolí a místa, jako je například Big Ben. Pomocí posuvníku času se lze podívat, jak daná oblast vypadá v různých časech a za různého počasí.

Pohlcující zobrazení bude fungovat na téměř každém telefonu a zařízení. Nebude však dostupné hned a všude – v Los Angeles, Londýně, New Yorku, San Franciscu a Tokiu začne zavádění této funkce ještě letos a brzy přibudou další města. O tom, kdy si takto budeme moci vychutnat Prahu, Brno či Ostravu, Google mlčí.

Diskuze (4) Další článek: Návod: Jak nastavit sdílení v síti, s heslem i bez něj

Témata článku: Google, Umělá inteligence, Mapy Google, Mapy, USA, Evropa, Brno, Street View, Praha, Konference, API, Kanada, Ostrava, Google I/O, Mapa, New York, Novinka, Tel Avivu, Trasa, Restaurace, Tel Aviv, View, San Diego, Zobrazení, Londýn