WhatsApp | Aktualizace | Instant Messaging

Novinky v aplikaci WhatsApp: animované nálepky, QR kódy a tmavý režim pro desktop

S více než dvěma miliardami uživatelů po celém světě patří WhatsApp k nejoblíbenějším komunikačním aplikacím. Přes tuto pozici neusínají vývojáři na vavřínech a průběžně přidávají nové funkce a vylepšení. Zatím poslední várka novinek z tohoto týdne přináší například animované nálepky, QR kódy nebo tmavý režim pro desktop.

„Stále platí, že chceme nabízet především jednoduchý a spolehlivý způsob soukromé komunikace s přáteli a rodinou. Aplikaci tedy neustále budujeme a zlepšujeme tak, aby i nadále pro všechny představovala ten nejpraktičtější způsob, jak se s ostatními spojit, ať už se nacházejí kdekoli.“ uvádí oficiální blog.

Nálepky, QR kódy a tmavý režim

Vývojáři WhatsAppu pracovali na animovaných nálepkách déle než rok a nyní je konečně vypouštějí do světa. Podobně, jako na mnoha jiných platformách pro zasílání zpráv, jsou animované nálepky prostě samolepky, které se pohybují. Nové balíčky animovaných nálepek jsou prý legračnější a výmluvnější než statické obrázky.

O QR kódech jsme psali již v květnu, kdy se tato funkce objevila v beta verzi. Slouží ke snadnějšímu přidávání kontaktů, kdy stačí naskenovat kód z telefonu uživatele, se kterým chcete komunikovat. Odpadá tak časově náročnější přepisování telefonních čísel.

Zatímco ve WhatsApp pro Android si mohou uživatelé vychutnávat tmavý režim již od března tohoto roku, webová a desktopová aplikace tuto možnost nenabízely. Nově je tedy tmavé pozadí se světlým písmem možné používat i na počítačích – stačí v Nastavení-Režim zvolit možnost Tmavý.

Další novinky v aplikaci WhatsApp

Poslední zásadní novinkou nové verze WhatsApp je možnost maximalizace videa ve skupinových hovorech dlouhým stisknutím náhledu příslušného uživatele. Ve skupinových textových chatech je nyní také ikona pro rychlé zahájení video hovoru.

„Protože je nyní možné se pomocí videohovorů zároveň spojit až s osmi účastníky, můžete se na kteréhokoli z nich snáze zaměřit tak, že si video daného účastníka zvětšíte na celou obrazovku.“ uvádí blogový příspěvek o nových funkcích.

Poslední novinka je spíše minoritní záležitostí – uživatelé telefonů s operačním systémem KaiOS nyní mohou využívat funkci Stav, jejímž prostřednictvím lze sdílet aktualizace, které po 24 hodinách zmizí. Všechny výše uvedené funkce budou uživatelům k dispozici v nejnovějších verzích aplikace WhatsApp v průběhu několika nadcházejících týdnů.

Diskuze (5) Další článek: Boeing poprvé „oživil“ Core Stage připravované rakety Space Launch System

Témata článku: Facebook, Android, Chat, WhatsApp, Aktualizace, Komunikace, Instant Messaging, Kód, Režim, Animate, Aplikace, Uživatelé, Nálepka, APL, Desktop, Novinky, Novi, Novinka, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Výrobci už nebudou dotovat polovodiče ze svého. Připravte se na brzký nárust cen telefonů a tabletů

Výrobci už nebudou dotovat polovodiče ze svého. Připravte se na brzký nárust cen telefonů a tabletů

** Samsung už nebude dotovat čipsety ze svého ** Vyšší náklady na logistiku a materiály zdraží čipsety až o 20 % ** Zvýšené ceny čipsetů zřejmě ovlivní ceny telefonů před Vánoci

Martin Chroust
3nmPolovodičeMobilní procesory
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

** Raytheon a Nexter použili houfnici CAESAR k testu naváděné dělostřelecké munice s prodlouženým dostřelem Excalibur ** Při této zkoušce zasáhla dotyčná munice dva cíle ve vzdálenosti přesahující 46 kilometrů ** To je nový rekord pro palbu dělostřeleckého systému

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Zní to až neskutečně. Huawei zřejmě našel způsob, jak telefonům dodatečně přidat podporu 5G

Zní to až neskutečně. Huawei zřejmě našel způsob, jak telefonům dodatečně přidat podporu 5G

** Huawei už třetím rokem trpí pod americkými sankcemi ** Značka sice může používat americké procesory, ale bez podpory 5G ** Jak obejít sankce? Co třeba doplňkovým krytem s 5G modemem?

Martin Chroust
5GObaly a pouzdra