Novinky na Živě

Z našeho velkého rukávu jsme vytáhli několik dalších es a obohatili Živě pro vás čtenáře. Nyní máte možnost si nechat zasílat přehled zpráv e-mailem, doplnili nabídku pracovních míst a vylepšili jsme i snadnost přístupu k informacím na Živě.
Z našeho velkého rukávu jsme vytáhli několik dalších es a obohatili Živě pro vás čtenáře. Některé již fungují na Živě delší dobu, připomeneme je, abyste je mohli lépe využívat.
Živě e-mailem
Nyní si můžete nechat pravidelně zasílat do vaší e-mailové schránky seznam nových článků na Živě. Každé ráno chvíli po půlnoci náš permoník sestaví pro každého seznam článků, které si ten den můžete přečíst na Živě. Přihlášení do seznamu je jednoduché, stačí vyplnit svou e-mailovou adresu na titulní stránce Živě nebo na příslušné stránce http://zive.cpress.cz/e-mail. V došlé zprávě jednoduše kliknete na potvrzující odkaz nebo zadáte ověřovací údaje ručně opět na webu Živě. Na uvedené adrese se můžete i z odběru těchto zpráv odhlásit.

Rubriky přístupné přes lomítko
Zjednodušili jsme přístup k jednotlivým rubrikám Živě. Není nutné, abyste psali do adresního řádku prohlížeče dlouhé řetězce s parametry. Nyní stačí napsat http://zive.cpress.cz/jméno rubriky. Do rubriky hardware se tak rychle dostanete napsáním http://zive.cpress.cz/hardware. Místo mezer používáme podtržítka a nepoužíváme háčky a čárky. Naše řešení používá poněkud nestandardní nasazení rámců, ale pokud nepoužíváte nějaký prehistorický prohlížeč bez jejich podpory, ničeho si nevšimnete.

Najděte si práci na Živě
Díky spolupráci se serverem Jobs.cz najdete nyní na Živě neustále aktualizovanou nabídku pracovních míst v informačních technologiích, telekomunikacích a systémové administrace.

Nové diskusní příspěvky
Diskusní příspěvky čtenářů na Živě si za svou krátkou dobu působení získaly velkou oblibu, ale doposud chyběly rozumné nástroje na jednoduché zjištění, kde se objevily nějaké nové diskusní příspěvky. V levém pruhu proto již najdete položku Nové příspěvky. Najdete zde seznam článků spolus diskusními příspěvky, které se za poslední dva dny objevily.

Současně jsme upravili i výpis článků za posledních sedm dní, který nyní zobrazuje i případný počet diskusních příspěvků u daného článku.

Diskuze (1) Další článek: Instalace bez disketové mechaniky

Témata článku: Hardware, Systémová schránka, Živě, Admin, Velký háček, Velká rána, Příspěvek, Krátký článek


Určitě si přečtěte

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 78

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 243

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 20

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 3

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně