Notebooky | Lenovo

Novinky Lenova: Yoga 9i s touchpadem jako Apple a extratenký herní notebook Legion 7i

Uvedení nových procesorů Intel je na spadnutí a tak výrobci notebooků začínají uvádět hlavní novinky pro podzimní sezónu. Jako první přichází Lenovo, které představuje novinky Yoga 9i a Yoga Slim 9i.

Z názvu je patrné, že Lenovo zjednodušuje označení. Místo očekávaného označení Yoga C950 dostáváme Yoga 9i. Malé i označuje notebooky s procesory Intel. Jestli přijde i verze s AMD Lenovo zatím nekomentuje, pozornost chce soustředit na 9i s novými procesory Core 11. generace.

Yoga 9i Slim pak v tomto zjednodušování názvů odpovídá nástupci Yogy S940, tedy nekonvertibilnímu prémiovému notebooku.

Kůži mít nemusíte, ale sklo určitě chcete

Čistě vizuální novinkou bude volitelná kůže na víku displeje. Ne koženka či plast s texturou kůže, ale opravdu kůže. Slovy Lenova „zodpovědně získávaná autentická kůže“. Pokud by vás tato slova neobměkčila, nic se neděje, v základu Yoga 9i stále dostane kvalitní kovové víko displeje.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Yoga 9i a Yoga Slim 9i můžete mít s koženým krytem displeje,
sklo pod klávesnicí dostanete vždy

Nejvýraznější změnu mezi všemi notebooky s Windows ale představuje touchpad. Celá plocha před klávesnicí je totiž nově spojitá a skleněná. Nenajdete tu žádný vyříznutý rámeček pro touchpad nebo čtečku otisků. Rovnou skleněnou plochu zdobí jen naznačené rámečky pro touchpad a okénko čtečky otisků. Touchpad se tak nedá fyzicky stisknout a Lenovo použilo trik Applu – stisk se emuluje zavibrováním.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Upravená klávesnice a vylepšené reproduktory

Lenovo také vylepšilo klávesnici přidáním dvoustupňové gumové membrány pod klávesou. I při intenzivním psaní tak nenarazíte přímo na doraz, ale stisk má jemný dojezd. Lenovo to přirovnává k pomalému dojezdu u zásuvek nebo měkkému zavírání dveří u aut. Podsvícení klávesnice pak umí automaticky reagovat podle okolního osvětlení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Lepší chlazení a jasné kvalitní displeje

Dále se u Yoga 9i vylepšily reproduktory v kloubu displeje, hrot dotykového pera, které se stále schovává a dobíjí v těle notebook, chlazení s nasáváním vzduchu skrz klávesnici nebo HDR displeje s jasem 500 nitů a pokrytím více jak 90% DCI-P3. 

Nekonvertibilní Yoga 9i Slim dostane také skleněnou plochu s touchpadem pod klávesnici a HDR displeje, reproduktory má ale po stranách klávesnice, ne pod displejem. Notebook se také umí zapnout jen otevřením víka displeje.

České ceny konkrétních konfigurací zatím nemáme, Yoga 9i se začne prodávat od 1799 Euro, verze s větším 15,6" displejem od 1899 euro, Yoga 9i Slim začne na 1699 Euro.

Nejlehčí herní notebook s RTX

Tenké herní notebooky dlouho znamenaly špatný výkon s hlučným chlazením, Lenovo to chce změnit. Nový Legion Slim 7i váží jen 1,77 kg při tloušťce 18 mm. Lenovo nadále zachovává design s odskočeným kloubem displeje, snižuje ale tloušťku a předělává chlazení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Extrémně tenký Legion Slim 7i s RTX grafikou

Uvnitř může být až RTX 2060 Max-Q s procesorem Core i9-10980HK. POkud byste chtěli vyšší výkon, musíte připojit externí GPU do rozhraní Thunderbolt. Karty série Max-Q letos umí chytře zvyšovat výkon grafiky nebo procesoru podle jednotlivé zátěže a sdílené chlazení se stará o odvod tepla. Oproti předchozímu tenkému Legion Y740Si se v Legion Slim 7i o skoro třetinu zvýšilo nasávání, a díky řadě dalších úprav se víc jak dvojnásobně zlepšil průchod vzduchu počítačem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Chlazení se od minulé generace výrazně zlepšilo

Samozřejmě RTX 2060 Max-Q není tak extrémně topící grafika a mnozí by raději uvítali vyšší grafický výkon na úkor pár milimetrů tloušťky. Přesto jsme zvědaví, jak účinné a hlučné bude toto nové chlazení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Tenká herní klávesnice chce nabídnout zážitek jak na velké klávesnici

Na výběr budou tři typy panelů, základní 60Hz, lepší 144Hz a pak 4K 60 Hz zaměřený na tvůrce obsahu. U klávesnice se také Lenovo chlubí dvoustupňovou gumovou membránou, která by měla poskytnout srovnatelný zážitek jako mechanická. Samozřejmě jde o herní klávesnici bez limitu současně stisknutých kláves a volitelně i RGB podsvícením pro jednotlivé klávesy.

České ceny konkrétních konfigurací Legionu Slim 7i zatím nemáme, cena by měla začínat na 1 399 Euro (36 700 Kč).

Diskuze (4) Další článek: Vesmírná technika: Také Japonsko a Indie mají své vlastní kosmodromy a ambice létat do vesmíru

Témata článku: Windows, Notebooky, Apple, Intel, AMD, Klávesnice, Lenovo, Thunderbolt, Legion, Displej, Kůže, Yogo, Štil, Notebook, Euro, Yoga, Touchpad, GPU, RTX, Chlazení, Core, Slim, Novinky, Yoga Slim, NoviManipulace, neomezená moc a zisk na prvním místě. Kauza Facebook Papers otřásá Zuckerbergovým impériem

Manipulace, neomezená moc a zisk na prvním místě. Kauza Facebook Papers otřásá Zuckerbergovým impériem

** Whistleblowerka vynesla tisíce interních dokumentů Facebooku ** Síť nezvládá moderovat hate speech ani dezinformace ** Zuckerberg nemá nikoho, kdo by se mu postavil

Lukáš Václavík
CenzuraKauzyFacebook
Jak sdílet svou geografickou polohu v reálném čase. Aplikace, platformy, výhody, nevýhody

Jak sdílet svou geografickou polohu v reálném čase. Aplikace, platformy, výhody, nevýhody

Pokud potřebujete s někým sdílet informaci o tom, kde se aktuálně nalézáte, pak můžete využít řadu různých řešení. Některá načrtneme v tomto článku.

Karel KiliánJakub Michlovský
Mobilní aplikace
Důkaz proti nepoctivým poskytovatelům internetu. ČTÚ spouští vlastní měřič rychlosti
Lukáš Václavík
Český telekomunikační úřad (ČTÚ)Připojení k internetuInternet