Novellu se nad očekávání daří – vizionář v čele prokázal i pevnou ruku

Profesor Schmidt ze Sunu prokázal, že nejen ví, ale i umí: Novell pod jeho vedením jen vzkvétá.
Pod rukou Erica Schmidta, tohoto „pomazaného guru“ počítačů a Internetu se Novellu mimořádně daří – za poslední rok firma zaznamenala obrat 1,08 miliardy dolarů a zisk přes 100 mil. USD (loni to byla ztráta skoro v téže výši). Důvěru dávají Novellu i jeho „vlastníci“, akcionáři, kteří vyhnali kurs akcií do nejvyšších hodnot za poslední rok.

Živě komentuje: dobré výsledky a hlavně obnovenou důvěru v Novell lze přičíst několika faktorům. První je, že firma má po nevýrazných persónách v čele velkou osobnost, kterou od dob Noordy neměla. To znamená obnovení důvěry zaměstnanců i prodejců, kteří vlastně nesou vlajku Novellu v poli – a na obratu se to ihned projevilo; souvisí s tím i dobře vypadající strategie Novellu v dalších oblastech, spojenectví s Netscape, Sunem, Lucentem či Nortelem, zajímavé postupy v Internetu atd. Druhým je pak svižné uvedení produktu NetWare 5.0 na trh a jeho dobré úvodní přijetí; to je nesmírně důležité pro další osud produktu. A konečně, třetím, možná nejzajímavějším důvodem je sám Microsoft. Ten totiž provedl dvojí odložení NT Serveru 5.0, hlavního konkurenta a „užírače zisků“ NetWare, přesné datum, jakož i klíčové funkce konkurující Novellu („čistá“ výkonnost, Active Directory atd.) ještě v betaverzi nepředvedl. Analytici často uvádějí, že v adresářových službách (pod tímto na prvním pohledem nejasným názvem se skrývají klíčové služby a funkce potřebné v sítích a Internetu) je Novell značně napřed a velice usiluje, aby náskok neztratil.

Váš názor Další článek: Souborová hlídka

Témata článku: Microsoft, Eric Schmidt, Guru, Pevná ruka, Erica, Klíčová funkce, Vizionář, Nejvyšší zisk, Přesná hodnota, Poslední betaverze, Novell, Schmidt

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost