Novell útočí na Windows NT: uvádí NDS for NT 2.0

Kde je ta poraženecká, málem umírající firma? Novell profituje a staví docela rafinované hráze proti Microsoftu, NDS 2.0 je jednou z nich.
Firma Novell se evidentně zbavila poraženecké nálady – s produktem NDS for NT 2.0 (adresářové služby určené pro Windows NT) si dokonce troufla zaútočit na konkurenční produkt Windows NT; současně uvedla nové, velice agresívní cenové schéma.

NDS for NT 2.0 nejsou v pravém slova smyslu konkurencí Windows NT; je to spíše doplňková služba, kterou se Novell snaží dokázat, že ji zvládá lépe než Microsoft – jedná se o řízení NT serverů a heterogenních sítí. Produkt je nyní prodáván jinak než dříve, jako dvě licence – pro uživatele za 26 USD a pro server za 695 USD; ovšem pro vlastníky licence NetWare je tento dražší produkt zatím zdarma (údajně do 31. ledna). NDS for NT mají výrazně Novellu pomoci v tom, aby jeho serverový software nezmizel a nebyl nahrazován Windows NT – pomáhají udržovat a řídit síť s oběma typy serverů, přičemž firma předpokládá schéma, ve kterém se servery NetWare starají o „hrubý výkon“ (souborové a tiskové služby) a servery Windows NT jsou pak aplikační. Pro uživatele NDS 1.0 je nová verze zdarma.

Váš názor Další článek: Další PostFix pro Windows NT je na světě

Témata článku: Microsoft, Windows, Novell

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů