Novell poskytuje své řešení adresářových služeb (NDS) Solarisu

Novell si vytvořil náskok na poli síťových operačních systémů svou promyšlenou adresářovou službou Novell Directory Services (NDS) a nemíní se ho vzdát.
Novell včera oznámil poskytnutí svého řešení NDS pro další, ještě rozšířenější síťovou platformu Solaris 2.6 firmy Sun Microsystems, která je vedoucí firmou v Unix prostředí. NDS pro Solaris dává zákazníkům oběma firem, Novell i Sun, jednotné adresářové služby, pomocí kterých je možné efektivně řídit přístup uživatelů k adresářům a aplikacím. NDS pro Solaris zjednodušuje přístup k síti zavedením společného přihlášení do NetWare a Solaris sítí s pouze jedním uživatelským jménem a heslem. Navíc zvětšuje efektivitu práce administrátora sítě, který může řídit oprávnění uživatelů, skupin k síťovým službám napříč různými platformami. „Novell se zaměřil na vytvoření řešení, které spojí různé platformy sítí dohromady. Řízení hardware, aplikací a možností uživatelů bude jednodušší a efektivnější“, prohlásil Ed McGarr, marketingový viceprezident Novellu. „S každou další platformou a síťovým zdrojem, které NDS integruje, se adresářové služby NDS stále více zhodnocují. Dosažitelnost NDS pro další platformu ukazuje, že Novell pořád vede trh síťových technologií.“

První verze NDS pro Solaris od Novellu je pro současné uživatele NDS pro NT, NetWare 4.x a NetWare 5 jako upgrade dokonce zdarma. Ti si jej mohou stáhnout na http://www.novell.com/products/nds/nds4solaris.

Váš názor Další článek: SmartSuite R10: Lotus boj nevzdává

Témata článku: Hardware, Řešení, Adresář, Solaris, Novell, Sol

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů