Novell mírně předběhl Microsoft s novou verzí

NetWare 5.1 je zřejmě více než pouhá desetinka; Novell kupuje další firmu.
Novell je evidentně „revitalizovaný“, i když úplně jiným způsobem, než mají rádi naši národohospodářští plánovači: stačil k tomu šikovný šéf, který vdechnul firmě novou strategii a „dobrou náladu“. Novell dokázal šikovným způsobem umístit na trh novou verzi NetWare, psychologicky účinně o měsíc před Microsoftem a s zajímavými novými vlastnostmi, a pohltil další firmu.

NetWare 5.1 obsahuje konečně slušnou dávku aplikačních serverů: webový server získaný od Netscape, databázi Oracle 8i a obecný aplikační server IBM WebSphere. Dále pak podporu pro HTTP (konečně), novou verzi NDS (8.0) a další utility. Cenově si Novell nadále zachovává pro zákazníky trošku nepříjemnou strategii různých cen pro různé počty uživatelů, a také není nejlevnější (pětiuživatelská verze stojí asi 1 400 dolarů). Každopádně se ale Novell dočká slušné vlny upgradů z předchozích verzí a i když zřejmě na svou stranu nepřetáhne mnoho uživatelů z jiných platforem, může výrazně zpomalit dezerce ze své platformy jinam, na Windows či Linux.

Novell dále pohltil firmu JustOn, která se zpecializuje na práci s daty v prostředí Internetu (souborový management, práce s dokumenty, publikování na Internetu). Co z toho bude, ještě jasné není – Novell ale chce přicházet se stále více aplikačními službami v prostředí Internetu, a tak budou pravděpodobně produkty této firmy integrovány do dalších verzí NetWare či NDS.

Diskuze (1) Další článek: Boj o domény vypukne 4. února

Témata článku: Microsoft, Linux, Verze, Novell, Různé prostředí, Nejlevnější verze, Dávky, Různá dávka, Nepříjemná vlastnost, M/s, Nový způsobVychází LibreOffice 7.2. Je rychlejší a zase si lépe poradí s dokumenty MS Office
Lukáš Václavík
LibreOfficeMicrosoft OfficeSoftwareOpen source
eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

Nový fotbálek je sice zcela zdarma, to ale na kvalitách zrovna nepřidává.

Michal Maliarov
eFootballKonami
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály