Novell kvůli investicím opět ve ztrátě

Společnost Novell oznámila ekonomické výsledky za druhé fiskální čtvrtletí letošního roku, které skončilo k 31. dubnu.
Tržby za uplynulé tři měsíce dosáhly hodnoty 241 milión amerických dolarů, byly tedy o více než šedesát miliónů menší, než za stejné období loňského roku (oproti předchozímu čtvrtletí poklesly o dvě procenta). Kvůli rozsáhlým nákladům a investicím do nových technologií ve výši 142 milióny dolarů bylo pro společnost Novell toto čtvrtletí ztrátové, přičemž celková výše ztráty těsně překročila 150 miliónů – na jednu akcii připadá ztráta ve výši 48 centů. Na celkových příjmech se nejvíce podílel 72 procenty prodej licencí pro rozsáhlé sítě (nárůst oproti předchozímu čtvrtletí o pět procent na částku 173 milióny dolarů) a 21 procentem prodej služeb (nárůst oproti předchozímu čtvrtletí o tři procenta na částku 50 miliónů dolarů). Tradičně největších tržeb bylo dosaženo na území Spojených států (133 milióny dolarů) a oblasti EMEA (71 milión dolarů).

Živě komentuje: První polovina roku bývá z ekonomického hlediska pro společnost Novell typicky méně příznivá, než třetí a čtvrté čtvrtletí. Investice posledních čtvrtletí způsobující na první pohled velmi nepříznivou ztrátu by se měly začít navracet již v průběhu letošního roku, nejpozději pak začátkem roku 2002. Podstatný pro společnost Novell je také fakt, že v oblibě zůstávají i nadále nosné produkty z oblasti síťových technologií. Podle vedení firmy by se na zlepšení ekonomických výsledků měla podílet také průběžná reorganizace celé společnosti (podrobnosti by měly být známy v průběhu následujících měsíců).

Diskuze (2) Další článek: Toshiba má barevný displej nové generace

Témata článku: Celková výše, Uplynulý rok, Novell, Milión dolarů, I/O, Ekonomické hledisko


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky