Nové verze komunikačních produktů Software602

Od prosince minulého roku jsou dostupné nové verze produktů pro komunikaci firmy Software602. Co nový update 3.32 s označením B přinesl?
Od prosince minulého roku jsou dostupné nové verze produktů pro komunikaci firmy Software602. Konkrétně se jedná o Mail602, Data Transfer Server, Internet Server a Intranet Server. Co nový update 3.32 s označením B přinesl?

Poštovní klient Mail602
Základním komunikačním nástrojem je poštovní klient. Ten je možné stále používat na platformách: DOS, Windows 3.x/95/98/NT. Mezi novinky patří větší možnosti nastavení. Můžete ukládat poslední rozmístění oken, zlepšil se přehled o vybraných adresátech a také se výrazně rozšířily možnosti automatického třídění došlé pošty. Kromě postoupení zásilky na fax (bylo již v minulé verzi) je dnes možné nechat se informovat SMS zprávou na mobilní telefon o došlé zásilce. Kromě automatické odpovědi, která již dříve byla na solidní úrovni, si můžete nechat tuto vlastnost automaticky vypnout, pokud právě poštovního klienta používáte. Připojený soubor je možné zkopírovat také na plochu. Adresu můžete zapsat přímo do řádku "Komu" a "Na vědomí". Užitečná je možnost nastavení odesílacího intervalu pomocí kalendáře a také nová vlastnost týkající se připojených souborů. V případě, že soubor vkládáte Drag&Drop do okna dopisu můžete zvolit, zda se soubor připojí nebo vytvoří odkaz na něj.

Poštovní úřad
Novinkou je možnost doručování lokálních zásilek prostřednictvím komunikačních serverů, čímž se omezí nutná síťová práva. Administrace uživatelů, jejich schránek a práv je velice snadná. Každý uživatel si může nechat zavést vlastní uvítací zprávu nebo použít standardní. To se již ale dostáváme k Intranet Serveru, který nabízí poměrně rozsáhlou podporu několika činností. Především již zmiňovaný příjem a odesílání faxů. Pokud máte telefonní ústřednu s provolbou, která dokáže identifikovat DTMF znaky, můžete na poštovním úřadě nastavit každému uživateli vlastní faxové číslo a fax dojde přímo do schránky uživatele. Jinak se došlé faxy shromažďují pod přihrádkou Neroztříděné faxy. Ty ale musí někdo dále distribuovat, takže administrátor většinou definuje speciální práva vybraným uživatelům. Podobně jako příjem faxů do uživatelovy schránky, můžete nastavit i příjem hlasové pošty. Taková zásilka dojde opět do vaší schránky jako hlasová zpráva a klient vám ji přehraje, pokud vlastníte zvukovou kartu. V případě posílání zásilek na Internet můžete definovat a odebírat práva jednotlivým uživatelům a přidělovat aliasing. Tato možnost je opět v praxi velmi používaná.

Intranet Server
Intranet server slouží pro několik činností, záleží na vašem nastavení. Například můžete vyměňovat zásilky mezi dvěma poštovními úřady. Tato vlastnost je v praxi velmi často používaná, ať už se zásilky vyměňují v rámci jedné sítě nebo se spojují přes telefonní linku. Dále lze Intranet Server využít pro již zmíněné faxování nebo ZModem. Na poštovním úřadu máte možnost povolit například retranslaci faxových a internetových zásilek pro další poštovní úřad. Za novinku lze považovat možnost odesílání SMS zpráv přímo z prostředí klienta pošty. Na jedné síti můžete mít současně spuštěných více Intranet serverů s různými službami. Noví jsou také průvodci pro založení a konfiguraci poštovního úřadu a komunikačních serverů. Za důležité pro mnohé uživatele bude i zpráva, že díky TAPI je možné provozovat Internet a Intranet Server s jedním modemem.

Internet Server
Internet server doznal několik změn. V minulých verzích byl podporován SOCKS server, HTTP a FTP, update navíc rozšiřuje několik nových služeb, jako je TELNET server proxy, RealAudio proxy a další. Přímo je zabudován DHCP server pro automatické přidělení IP adresy, DNS stanicím v síti a možnost přístupu na Internet server přes heslo z prostředí browseru. Tato možnost nyní výrazně zjednodušila kontrolu a administraci tohoto uzlu. K dalším důležitým funkcí patří možnost definování zakázaných URL adres, čímž se dají filtrovat nežádoucí WWW stránky. Firewall na úrovni IP adres je dále rozšířen o možnost povolení/zakázání adres. Internet server doznal změn a vylepšení, jak si jej uživatelé přáli. Užitečná je také statistika, která dokáže informovat o počtu přijatých a odeslaných zásilek nebo počet bytů přijatých a odeslaných přes proxy od doby startu serveru. Také můžete procházet logem uplynulých dnů. Nejvíce využívanou službou na proxy je SMTP a WWW server. Pro využití všech služeb Internet serveru je nutné mít registrovanou doménu druhého stupně a statickou IP adresu. Proxy podporuje jak dial-up připojení, tak i pevnou linkou. Samozřejmostí je definování časových intervalů pro spojení a povolení jednotlivých uvedených služeb.

Živě komentuje: O produktech Software602 se v poslední době píše a není to jen v souvislosti s nízkými a pro Microsoft konkurenčními cenami. Jak se můžeme denně přesvědčit, produkty 602 jsou více než jen alternativou svým konkurentům a v našich podmínkách se neztratí. Velkou výhodou je stále podpora DOSového prostředí a nezávislost na platformě. Poštovní úřad se snadno administruje, není to záležitost pro vědce. Jak se v praxi ukazuje, Mail602 je výborné integrující prostředí nejen pro vnitropodnikovou poštu, ale i pro Internet, odesílání/příjem faxů a také zasílání SMS zpráv, vše z jednoho prostředí. Odesílání SMS zásilek je skvělá novinka a jak ukázala naše praxe, její využívání je obrovské. Změn najdete daleko více než je uvedeno.U Software602 najdete kompletní Seznam s popisem novinek. Kdo uvedené produkty již používá nebude rozhodně zklamán. Těm, kteří o podobném řešení uvažují, doporučuji nad uvedenými možnostmi popřemýšlet. V budoucnu musí Software602 zlepšit testování svých produktů a zohlednit poměrně obsáhlý Wish list, na který uživatelé často přispívají. V našich podmínkách je řešení od Software602 vhodnou alternativou, vzhledem k nízkým pořizovacím nákladům, funkčnosti a dobrému supportu.

Váš názor Další článek: Změny na Živě – viditelné i skryté

Témata článku: Windows, Internet, Faxy, Produkt, Proxy Server, Důležitý soubor, Wish, Nový produkt, Skvělá novinka, Nový update, Intranet, Komunikační produkt, Úřad, Verze, Nízký příjem, Hlasová zpráva, Nízká úroveň, Důležitá novinka, Start Up, Konkurenční cena, Nová linka, Poštovní schránka, Solidní novinka, Nízký počet, Proxy


Určitě si přečtěte

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 20

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 3

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně