Operační systémy | Windows 10 | Windows Insider

Nové testovací sestavení Windows 10 Insider značně vylepšují práci s notifikacemi

Microsoft nám před několika dny odtajnil, jakých novinek se dočkáme v podzimním vydání Windows 10. Těch příliš nebude, větší změny nastanou až na jaře příštího roku. Jednou z novinek bude i vylepšená správa notifikací.

Notifikační centrum je jednou z větších novinek, se kterou přišly Desítky hned od svého uvedení. Sdružuje upozornění ze všech nainstalovaných aplikací stejně, jako se tomu děje na mobilních platformách. U podporovaných aplikací navíc umožňuje přímé odepsání či další akce.

6a331a8a-5100-4f97-8a2c-dda40c533895 
V rámci oznámení získáte nové možnosti nastavení.

Nyní se od buildu 18932 (20H1) dočkáme větší kontroly nad tím, jak s nimi pracovat. Přímo z každého upozornění bude možné se dostat do podrobnějšího nastavení, stejně tak i ze samotného centra. A v nastavení najdete podrobnější informace o tom, jak jednotlivé volby ovlivní chování.

Změna tak možná není pro většinu uživatelů příliš velká, potěší ale hlavně ty, kteří chtějí mít nad vším větší kontrolu. Microsoft zde jde ve stopách Googlu, který podobné podrobnější nastavení chystá pro svůj nadcházející Android Q.

Chcete-li novinky testovat již nyní, můžete se přihlásit do programu Windows Insider. Jedná se ale o velmi raná testovací sestavení, jsou tedy plná chyb a systém nemusí být stabilní.

O nových Windows jsme si podívali v Týdnu Živě:

Diskuze (4) Další článek: RTX SUPER jsou tři nové grafiky Nvidie – dobře vytuněné 2060, 2070 a 2080 RTX

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,