Windows 10 | Operační systémy | Windows Insider

Nové testovací sestavení Windows 10 Insider značně vylepšují práci s notifikacemi

Microsoft nám před několika dny odtajnil, jakých novinek se dočkáme v podzimním vydání Windows 10. Těch příliš nebude, větší změny nastanou až na jaře příštího roku. Jednou z novinek bude i vylepšená správa notifikací.

Notifikační centrum je jednou z větších novinek, se kterou přišly Desítky hned od svého uvedení. Sdružuje upozornění ze všech nainstalovaných aplikací stejně, jako se tomu děje na mobilních platformách. U podporovaných aplikací navíc umožňuje přímé odepsání či další akce.

Klepněte pro větší obrázek 
V rámci oznámení získáte nové možnosti nastavení.

Nyní se od buildu 18932 (20H1) dočkáme větší kontroly nad tím, jak s nimi pracovat. Přímo z každého upozornění bude možné se dostat do podrobnějšího nastavení, stejně tak i ze samotného centra. A v nastavení najdete podrobnější informace o tom, jak jednotlivé volby ovlivní chování.

Změna tak možná není pro většinu uživatelů příliš velká, potěší ale hlavně ty, kteří chtějí mít nad vším větší kontrolu. Microsoft zde jde ve stopách Googlu, který podobné podrobnější nastavení chystá pro svůj nadcházející Android Q.

Chcete-li novinky testovat již nyní, můžete se přihlásit do programu Windows Insider. Jedná se ale o velmi raná testovací sestavení, jsou tedy plná chyb a systém nemusí být stabilní.

O nových Windows jsme si podívali v Týdnu Živě:

Diskuze (4) Další článek: RTX SUPER jsou tři nové grafiky Nvidie – dobře vytuněné 2060, 2070 a 2080 RTX

Témata článku: Google, Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Windows Insider, Aktualizace, November 2019 Update, Betaverze, Velká kontrola, Nastavení, Notifikace, Upozornění, Novinka, Android Q, Sestavení


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 60Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu