Apple | Čipy | Apple Watch

Nové technologie v Apple Watch Series 6, o kterých se nemluvilo v prezentaci

Apple včera představil novou generaci chytrých hodinek Watch Series 6, které přináší hlavní novinku v podobě senzoru pro měření okysličení krve. I když se Apple pochlubil i novým dvoujádrovým výpočetním čipem S6, který vychází z Apple A13 Bionic, neprozradil kompletní specifikace.

Watch Series 6 totiž také poprvé podporují rychlejší Wi-Fi - kromě 2,4 GHz i na frekvenci 5 GHz (802.11n). Důležitějším novým hardwarovým prvkem je ale čip U1 s bezdrátovou technologií UWB.

Klepněte pro větší obrázek
Pohled dovnitř SoC čipu Apple S6 ve Watch Series 6

Tento čip se poprvé objevil u iPhonů minulý rok a lze ho použít pro různé věci – rychlý a úsporný přenos dat na krátkou vzdálenost a přesné měření vzdálenosti. To je důležité například i pro bezpečné ověření třeba při odemykání chytrých zámků, ale třeba i počítače a dalších zařízení/strojů. Tento systém už totiž nelze jednoduše obelstít zesílením signálů z klíče, jako se to dělá třeba při krádežích moderních aut.

Zároveň lze očekávat možnost použítí s tagy, které by měl Apple brzy představit. Malé přívěšky poslouží na přesné zaměření různých věcí v prostoru – třeba klíčů a dalších objektů, které často někam zapadnou nebo se doma ztratí.

Diskuze (19) Další článek: Významný pokrok: Americká houfnice sestřelila střelu s plochou dráhou letu

Témata článku: Technologie, Apple, iPhone, Čipy, Apple Watch, Wi-Fi, Nositelnosti, Hodinky, UWB, Měření, GHz, Apple Watch Series, Prezentace, ČipJak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Ve většině případů se na fotografických webech setkáte s recenzemi aparátů, radami jak fotit anebo přímo s konkrétními návody, jak dosáhnout nějakého efektu. Kde ale najdete informace o tom, jak by se mělo pózovat?

Petr Březina
Fotoškola
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost