Nové technologie 0,18 i u Intelu

Firma Intel oznámila příchod technologie 0,18 mikronů do svých produktů.
Největší světový výrobce procesorů a integrovaných obvodů, americká firma Intel, oznámila příchod technologie 0,18 mikronů do svých produktů. Mimo jiné bude firma také plně podporovat patici typu Slot 1 a materiál na výrobu vodivých cest v čipech již měď plně nahradí dnes využívaný hliník. Použité pokročilé technologie tak poskytnou výsledným produktům vyšší výkon, menší rozměry, nižší výrobní náklady a tím i koncovou cenu a také možnost integrovat jiné funkční bloky přímo na čip procesoru. Prvními vlaštovkami funkčních bloků jsou nedávno zmiňované ID číslo a generátor náhodných čísel u Pentia III. Dále by se měla přímo na čip integrovat paměť cache procesoru, jelikož zatím nebyla součástí jednoho substrátu. Základní nosné modely Intelu se zatím ještě vyráběly technologií 0,25 mikronů. Na tuto technologii se přešlo v roce 1997, kdy se ještě stále používala šířka vodivých cest 0,35 mikronů. Tento historický krok sebou také přinesl zvýšení výkonu a snížení cen procesorů. Nová technologie 0,18 mikronů tak dává Pentiu III možnost do konce roku atakovat hranici s frekvencí 700 MHz a pak dále pokračovat k dosažení magického 1 GHz. Cenově by pak mělo být Pentium III 700 MHz na konci roku levnější než jeho frekvenční ekvivalent ve třídě Pentium II. Těšme se tedy na stále nepřerušený přísun dalších „rychlíků“ v oblasti procesorů.
Váš názor Další článek: Vzniká bezdrátový gigant v obchodu za 56 miliard!

Témata článku: Technika, Nová technologie


Určitě si přečtěte

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 49Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů