Windows 10 | Fluent Design

Nové menu Start ve Windows 10 je na spadnutí. Microsoft jej ukázal v novém tématu

Microsoft novou nabídku Start představil již před několika měsíci, prozatím se ale do Windows nedostala. Nyní se objevila na ukázkách nového tématu, které je ke stažení. Oficiální vypuštění novinky se tak zřejmě blíží.

Novou nabídku Start ukázal již Panos Panay, v produkční verzi systému ale zatím není. Ba ani v programu Windows Insider, kde Microsoft testuje nadcházející novinky ze světa Windows. Přesto ale již máme poměrně jasnou představu o tom, jak bude vypadat.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto bude vypadat nová nabídka Start. Volba tapety je jako vždy zcela na vás.

Základem je více místa mezi jednotlivými položkami a jiná barevnost. Pryč jsou jednolité čtverce – Microsoft zde zvýrazňuje ikony a pozadí nechává na zvoleném tématu, tedy buď bílé, či černé. Zároveň ale zůstávají živé dlaždice, byť se spekulovalo, že je firma odstraní. To se ale stane zřejmě v rámci Windows 10X, kde bude zcela jiná nabídka Start. Vše zde ale působí mnohem vzdušněji a přehledněji, než současná nabídka.

Prozatím Microsoft neprozradil, kdy novinku chystá vydat, objevila se ale na renderech nového tématu přímo v oficiálním příspěvku Microsoftu na Facebooku. Lze tak předpokládat, že uvedení je již za dveřmi a dočkáme se letos na podzim.

Podívejte se, jak bude nová nabídka Start vypadat:

Zdroj: Windows Latest

Diskuze (54) Další článek: V testech se objevila neznámá karta od Nvidie. Má o třetinu vyšší výkon než GeForce RTX 2080 Ti

Témata článku: Software, Facebook, Microsoft, Windows, Windows 10, Aktualizace, Operační systémy, Windows Insider, Design, Fluent Design, Start, Windows Latest, Novinka, Nové téma, Nová nabídka, Panos Panay, Spadnutí, Start menuKdyž e-mail nestačí: šest způsobů, jak poslat velký soubor nebo video

Když e-mail nestačí: šest způsobů, jak poslat velký soubor nebo video

** Potřebujete poslat velký soubor, který se „nevejde“ do e-mailu? ** Pak máte několik možností, jak dostat data k jejich příjemci ** Podívejte se na šest způsobu, jak poslat velký soubor nebo video

Karel Kilián
SouborÚložištěCloud
PowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

PowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

** Chybí vám ve Windows 10 funkce a nebojíte se experimentovat? ** Microsoft oživil sadu PowerToys, která zanikla spolu s XP** Co se bude hodit a co ještě není vyladěné?

Lukáš Václavík
PowerToysWindows 10
Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský
Rodokmen