Netflix | Hudba, filmy, seriály

Nové srovnání knihoven Netflixu ve všech zemích včetně Česka. Jsme zhruba uprostřed

CompariTech aktualizoval svoji analýzu Netflixu napříč jednotlivými trhy. V interaktivní tabulce si tak můžete jednotlivé země včetně Česka seřadit podle velikosti knihovny, počtu seriálů, filmů a pochopitelně také ceny za základní, standardní a prémiové předplatné.

Klepněte pro větší obrázek
CompariTech aktualizoval interaktivní tabulku knihoven Netflixu napříč  státy

Autoři analýzy se podívali také na to, jak na tom jsou jednotlivé knihovny z pohledu nejlépe hodnocených titulů na IMDb, případně v poměru cena/výkon, ze kterého nejlépe vychází Brazílie.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Srovnání jednotlivých trhů podle velikosti knihovny, poměru velikost/cena za titul a podle počtu titulů s vysokým hodnocením na IMDb

Česko disponuje podle CompariTechu poměrně velkou nabídkou, byť chybí mnohé prémiové tituly. Z hlediska ceny za titul a měsíc se pak nachází poblíž středu.

Netflix o českého diváka bojuje už čtyři roky

Netflix se otevřel českým divákům v lednu 2016. Zprvu se ale jednalo pouze formální dostupnost, v knihovně totiž nebyl žádný lokalizovaný obsah.

V následujících čtyřech letech se však situace dramaticky zlepšila a dnes v nabídce tuzemského Netflixu najdete jak české titulky, tak u těch nejžádanějších titulů také dabing a nakonec i tvorbu z české produkce. Prvním snímkem tuzemské provenience bylo životopisné drama Lída Baarová. V nabídce se objevilo v roce 2017.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Český Netflix

Dnes se o českého internetového diváka přetahují vedle místních služeb jako Voyo apod. především dvě globální lokalizované videopůjčovny HBO Go a právě Netflix.

Diskuze (6) Další článek: Podívejte se, kde bylo vaše rodné město před 750 miliony roky! Patrně ho najdete na dně oceánu

Témata článku: Web, Netflix, Hudba, filmy, seriály, Statistiky, Analýza, Nové srovnání, Voyo, Titul, Knihovna, Lída Baarová, Imdb, Český Netflix, Brazílie, Velikost, Srovnání, Česká republika

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk